tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Drzewica

 Krwiodawcy u strażaków

 
Bardzo dobre wyniki akcji honorowego krwiodawstwaFrekwencja była wysoka


W niedzielę, 28 lutego Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przeprowadziło w Drzewicy zbiórkę krwi. Po raz pierwszy akcja została zorganizowana w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej.
Inauguracja zakończyła się sukcesem, na co największy wpływ miała wysoka frekwencja. Krwiodawcy z terenu gminy i miasta znowu stanęli na wysokości zadania tłumnie odpowiadając na apel RCKiK.
Pielęgniarki zarejestrowały łącznie trzydzieści osób, z których po 450 ml krwi oddało dwadzieścia osiem. Dla czworga uczestników był to krwiodawczy debiut. Akcja przyniosła łącznie 12,6 litra drogocennego płynu.
- To bardzo dobry wynik - ocenia główna organizatorka zbiórki, Lucyna Zalega z opoczyńskiego Punktu Krwiodawstwa. - W imieniu chorych i czekających na krew wszystkim osobom gorących serc serdecznie dziękujemy.
Pani Lucyna dodaje, że podziękowania należą się także Annie i Grzegorzowi Kaczmarczykom z Tomaszowa Maz., którzy ufundowali owoce dla dawców krwi, oraz strażakom za udostępnienie strażnicy. Z gościny drzewickiej jednostki krwiodawcy będą chcieli korzystać również w przyszłości.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 9 (660) z dnia 5 Marca 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »