tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Krwiodawcy odebrali odznaczenia

 
Zbiórka krwi i odznaczenia dla zasłużonych krwiodawców z gminy i miasta DrzewicaZasłużeni honorowi dawcy krwi oraz członkowie Forum Młodych LudowcówW niedzielę, 6 października w gościnnych progach remizy OSP w Drzewicy odbyła się kolejna zbiórka krwi, zorganizowana przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, Polski Czerwony Krzyż oraz Forum Młodych Ludowców powiatu opoczyńskiego.
Już tradycyjnie, na zaproszenie organizatorów odpowiedziała liczna grupa krwiodawców z Drzewicy i okolic. W ciągu trzech godzin pielęgniarki zarejestrowały dwadzieścia cztery osoby chcące wesprzeć bank krwi.
Ze względów zdrowotnych nie wszyscy mogli pomóc potrzebującym. Po 0,45 l drogocennego płynu pobrano ostatecznie od dwudziestu osób, w tym od jednej debiutantki. Akcja zakończyła się wynikiem 9 l.
Zgodnie z zapowiedziami, podczas zbiórki miała miejsce bardzo miła uroczystość. Z inicjatywy powiatowego FML uhonorowano grupę zasłużonych krwiodawców z tereny gminy i miasta. W ten sposób młodzi ludowcy docenili postawę mieszkańców, którzy bezinteresownie oddają krew, ratując zdrowie i życie chorych.
Zaszczytne odznaki "Zasłużony honorowy dawca krwi" przyznano dziesięciu osobom. W zależności od ilości oddanej krwi odznaczenia były podzielone na trzy stopnie.
Odznaki III stopnia, nadawane za oddanie 5 l krwi w przypadku kobiet i 6 l w przypadku mężczyzn, otrzymali: Aneta Białek, Andrzej Ptaszek, Bartosz Rytczak, Dariusz Pańczak i Piotr Juszczyński.
Odznaki II stopnia, przysługujące za oddanie 10 l (kobiety) lub 12 l (mężczyźni), odebrali: Małgorzata Rzeźnik, Mariusz Kowalczyk, Mariusz Kotyński i Michał Boczek.
I wreszcie najwyższą odznakę I stopnia otrzymał Robert Bień, który oddał już ponad 18 l drogocennego płynu.
Odznaki, legitymacje i listy gratulacyjne wręczyli wicemarszałek województwa Dariusz Klimczak, który jest odpowiedzialny m.in. za politykę zdrowotną w Łódzkiem, prezes FML powiatu opoczyńskiego Radosław Rzeźnik i wiceprezes Krzysztof Szpociński.
? W przyszłości planujemy wyróżnić odznaczeniami kolejną grupę krwiodawców ? zaznaczył Radosław Rzeźnik.
Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim mieszańcom za udział w akcji i już zapraszają na następne spotkanie. Ostatnia tegoroczna zbiórka krwi została zaplanowana na niedzielę, 8 grudnia.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 41 (848) z dnia 11 Października 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »