tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Poświętne

 Koncertowo w GOK

 
Po raz drugi Gminny Ośrodek Kultury w Poświętnem zorganizował ciekawe przedsięwzięcie, które cieszyło się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców

W minioną niedzielę Gminny Ośrodek Kultury zamienił się w prawdziwą salę koncertową. Goszczono wyśmienitych łódzkich muzyków, którzy tym razem dali popis gry na akordeonie. Wykonawcami koncertu był łódzki duet akordeonowy „Duo Atre”, w skład którego wchodzą: Zbigniew Sobieraj i Kazimierz Barasiński.
Słowo wstępne wygłosiła Anna Niedziałkowska–Raniewicz, opowiadając historię powstania duetu akordeonowego. Następnie muzycy wykonali utwory Mozarta, Brahmsa, Moniuszki, Chaczaturiana, Rodgersa. Najbardziej zachwycili słuchaczy brawurowym wykonaniem „Prząśniczki” Moniuszki. Słuchacze zachwycali się również wykonaniem „Tańca z szablami” Chaczaturiana oraz uwerturą do opery „Wilhelm Tell” Rossiniego.
Koncert tak się podobał publiczności, że nie obyło się bez bisów. Jak podkreślała gospodyni i organizatorka koncertu, jednocześnie kierowniczka GOK Halina Zasowska, wyznacznikiem udanego koncertu może być fakt, że zabrakło przygotowanych miejsc. Szybko jednak dostawiono ławki, tak by wszyscy mieli miejsca siedzące.
Po koncercie i wpisie do księgi pamiątkowej panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Poświętnem przygotowały dla wszystkich poczęstunek w sąsiadującej z GOK Gminnej Bibliotece Publicznej.
Tym samym Halina Zasowska, kierowniczka GOK w Poświętnem może zaliczyć kolejny sukces, jakim było zorganizowanie koncertu akordeonowego, a kilka tygodni wcześniej śmiechoterapii.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 32 (683) z dnia 13 Sierpnia 2010r.
W dziale Poświętne dostępne są również artykuły:

  Pokaż pełny spis treści
   
  Kontakt z TOP
  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
  oglotop@pajpress.pl

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
  tel: 44 754 41 51

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
  tel: 44 754 21 21
  top@pajpress.pl
  Artykuły
  Informator
  Warto wiedzieć
  Twój TOP
  TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
  Zarejestruj konto »