tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Koncert kolęd w MDK

 Siostry Wróblówny z Woli Załężnej5 stycznia na scenie widowiskowej MDK odbył się koncert kolęd. Dopełnił on czas rodzinnego świętowania i przyniósł wiele radości zarówno wykonawcom, jak i publiczności.
Piękny zwyczaj śpiewania kolęd i pastorałek stwarza niepowtarzalny świąteczny nastrój i stał się już tradycją wśród opocznian. Kolędy towarzyszą nam niemal od kolebki w najpiękniejszym i najbardziej rodzinnym okresie Świąt Bożego Narodzenia.
Po raz pierwszy Miejski Dom Kultury zaprosił do wspólnego kolędowania rodzimych wykonawców. Zwrócono się z propozycją udziału w koncercie kolęd do chórów, scholi i zespołów działających przy parafiach w gminie Opoczno. Przybyłych na spotkanie gości powitała dyrektorka MDK Monika Matusiewicz, życząc wszystkim samych miłych wrażeń i aby dzień wspólnego kolędowania na długo zapadł w pamięci zarówno wykonawcom, jak i gościom. Koncert prowadziła Agata Andrzejewska, która zapoznała publiczność z historią prezentujących swoje umiejętności wokalne zespołów.
W tegorocznym koncercie kolęd wystąpili: tercet sióstr z Woli Załężnej ?Wróbelki?, chór seniora ?Zorza? z MDK, schola ?Uśmiech Delfina? z parafii pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, chór męski ?Dzwon? z parafii pw. św. Bartłomieja, schola młodzieżowa ?Sokoliki? z parafii pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, chór JP II oraz chór parafialny z parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, chór szkolny z Zespołu Szkół Samorządowych nr 1 oraz chór ?Ad Albertus? z Kraśnicy, działający przy parafii pw. św. Wojciecha.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 2 (757) z dnia 13 Stycznia 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »