tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ KIEROWCĘ kat. C+E - kraj, wysokie stałe ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Zdarzenia

 Komunikat

 Łowicz


Komendant wojewódzki policji w Łodzi wyznaczył nagrodę 5 tysięcy złotych za pomoc w identyfikacji sprawcy rozboju i usiłowania rozboju, które miały miejsce w Łowiczu i Konstantynowie Łódzkim.
23 lipca w Łowiczu około godziny 14.00 na ul. Nowy Rynek nieznany sprawca wszedł do oddziału banku, zagroził kasjerce przedmiotem przypominającym broń palną i zażądał wydania gotówki. Pracownica banku wydała napastnikowi pieniądze, a on oddalił się w nieznanym kierunku. Na podstawie zeznań świadków ustalono rysopis sprawcy: mężczyzna w wieku 35–40 lat, wzrost około 175 centymetrów, krępa sylwetka, ciemne krótkie włosy i zarost w postaci wąsów. Ubrany był w jasne spodnie z czarnym paskiem, błękitną koszulkę z białym motywem kwiatowym z przodu. Na głowie miał białą czapkę z daszkiem, nosił czarne okulary przeciwsłoneczne.
Analizując wcześniejsze zdarzenia o podobnym modus operandi i rysopisie sprawcy policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP wnioskują, że rabuś z Łowicza może być także sprawcą usiłowania rozboju, który miał miejsce w Konstantynowie Łódzkim. 9 lipca tuż po godzinie 13.00 nieznany mężczyzna wszedł do placówki bankowej znajdującej się na ul. Łódzkiej. Z torby foliowej wyciągnął przedmiot przypominający broń palną, sterroryzował nim dwie kasjerki i zażądał wydania pieniędzy. Kobiety odmówiły twierdząc, że nie posiadają gotówki. Wówczas sprawca bez łupu wyszedł z banku i oddalił się w nieznanym kierunku. Na podstawie zeznań świadków ustalono, że był to mężczyzna w wieku około 40 lat, wysokiego wzrostu i krępej budowy ciała. Ubrany był w koszulkę z krótkim rękawem koloru błękitnego i długie spodnie w kolorze khaki. Na głowie miał białą czapkę z daszkiem, nosił ciemne, duże okulary przeciwsłoneczne.
Z zapisu monitoringów przemysłowych w obu bankach wyselekcjonowano wizerunek podejrzanego, a prokuratury Rejonowe w Łowiczu i Pabianicach wyraziły zgodę na ich upublicznienie. Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi wyznaczył nagrodę 5 tysięcy złotych za pomoc w identyfikacji sprawcy obu napadów.
Osoby, które rozpoznają mężczyznę na fotografii lub posiadają inne istotne informacje w powyższych sprawach proszone są o kontakt z Komendą Wojewódzką Policji w Łodzi pod numerami telefonów: 42 665 22 56 (Wojewódzkie Stanowisko Kierowania – całodobowo) oraz 42 665 21 30 (Wydział Kryminalny – w godzinach 8.00–16.00) a także tel. komórkowy 603 632 369.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 30 (681) z dnia 30 Lipca 2010r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »