tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ KIEROWCĘ kat. C+E - kraj, wysokie stałe ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Drzewica

 Komisja na drodze wojewódzkiej

 
W styczniu odbyło się w Drzewicy terenowe posiedzenie wojewódzkiej komisji bezpieczeństwa ruchu drogowego. Dotyczyło usprawnienia ruchu na drodze wojewódzkiej nr 728 oraz wyznaczenia nowych przystanków autobusowychSkrzyżowanie na placu Wolności ma być lepiej oznakowaneW objeździe wzięli udział przedstawiciele Zarządu Dróg Wojewódzkich, Urzędu Marszałkowskiego, Komendy Wojewódzkiej Policji, Komendy Powiatowej Policji, Urzędu Gminy i Miasta oraz gminni radni. Komisja skupiła się na newralgicznych punktach drogi nr 728, dokonując kilku ustaleń.
Pierwsza kwestia dotyczyła przystanków autobusowych w Brzustowcu. Przed modernizacją drogi wojewódzkiej mieszkańcy korzystali z czterech przystanków. Po każdej stronie jezdni stały dwa. Po przebudowie zostały tylko dwie zatoki przystankowe. Dla wielu pasażerów z tej rozległej miejscowości to stanowczo za mało. Odległość do autobusu znacznie się wydłużyła.
Komisja sprawę zbadała i podjęła decyzję o wyznaczeniu dodatkowego miejsca na przystanek dla autobusów jadących w kierunku Drzewicy. Obiekt będzie zlokalizowany na wysokości posesji Stanisława Wójcika. Na postawienie jeszcze jednego przystanku po drugiej stronie jezdni nie pozwoliły przepisy.
Ponadto ustalono nowe miejsca na przystanki w Augustowie. Autobusy jadące w obu kierunkach mają przystawać na końcu wsi (patrząc od Drzewicy).
Kolejnym etapem objazdu było miasto. Tu komisja pracowała nad rozwiązaniem dwóch problemów. Najważniejszym okazała się kwestia oznakowania skrzyżowania na placu Wolności.
O czym już pisaliśmy, niektórzy kierowcy tirów ? poruszający się od strony Końskich ? nie zauważają drogowskazu na Warszawę, bądź sądzą, że dotyczy kolejnej krzyżówki, i jadą dalej. Zatrzymują się przed znakiem ?Stop?, chcą skręcić w prawo, tyle że trafiają na zakaz wjazdu, bo odcinek po drugiej stronie parku jest jednokierunkowy. W efekcie jadą prosto ? ulicą Kilińskiego, która nie jest przystosowana do ruchu ciężarówek.
Apele gminy i Zarządu Dróg Powiatowych, administrującego drogą na ul. Kilińskiego, przyniosły skutek. Skrzyżowanie na placu Wolności będzie oznakowane czytelniej. Komisja ustaliła, że trzeba postawić dodatkowy drogowskaz informujący o kierunku jazdy na Warszawę. Znak zostanie zlokalizowany między mostem na Drzewiczce a sklepami. Takie rozwiązanie powinno poprawić sytuację i wyprowadzić ruch tirów z ul. Kilińskiego.
W Drzewicy sprawdzono również parking przy kościele pw. św. Łukasza. Podjęto decyzję, że przed wjazdem pojawi się tabliczka z napisem ?Parking tylko dla samochodów osobowych?.
Teraz czekamy na realizację ustaleń komisji. Oby jak najkrócej.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 6 (761) z dnia 10 Lutego 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »