tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Opoczno

 Kolektor za 7 mln zł

 
Jeszcze w tym roku ruszą prace przy budowie blisko 2–kilometrowego kolektora deszczowego. Kanał podczas opadów będzie przejmował wodę z północnej części Opoczna

W ulicach Krasickiego i Szkolnej powstanie blisko 2–kilometrowy kolektor deszczowy, prowadzący do Wąglanki. Miasto właśnie ogłosiło przetarg na jego budowę.
Projekt inwestycji zakłada przebudowanie rowu otwartego na długości 861 m na szczelny kanał zamknięty o świetle 2,5 x 1 m. Pozwoli on na odprowadzenie wód deszczowych w szczelnym systemie, dzięki czemu ograniczona zostanie filtracja nieczystości z nieszczelnych szamb. Kanał zlokalizowany zostanie w istniejącym odwadniającym rowie otwartym. Na nim wykonana zostanie ścieżka rowerowa i ścieżka dla pieszych z kostki brukowej.
Na dalszym odcinku, na długości 1125 m aż do Wąglanki, rów zostanie odbudowany. Jednocześnie przeprowadzona zostanie korekta jego spadków. Dno i skarpy rowu zostaną ukształtowane do projektowanych parametrów i wzmocnione ażurowymi płytami. Odbudowane zostaną także przepusty komunikacyjne.
Budowa kolektora ruszy jeszcze w tym roku i potrwa do połowy listopada 2011 roku. Wykonawcę poznamy na początku października, kiedy rozstrzygnięty zostanie przetarg. Może się wówczas okazać, że koszt inwestycji będzie niższy od zakładanego – zgodnie z planem inwestycyjnym zadanie ma kosztować 7 mln zł. Większość tej kwoty będzie pochodziła z planowanych do zaciągnięcia pożyczek.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 34 (685) z dnia 27 Sierpnia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »