tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
ODTRUCIA alkoholowe, tel. 690-690-079, ...
czytaj dalej »

UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Kultura

 Kolejny sukces uczennicy Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego w Opocznie

 

Kariera Izabeli Biało, uczennicy klasy IIc LO im. S. Żeromskiego w Opocznie właśnie nabiera rozpędu. Do szkoły dotarła wspaniała wiadomość. Iza została laureatką I stopnia III Ogólnopolskiej Olimpiady „O diamentowy indeks Akademii Górniczo–Hutniczej w Krakowie” w zakresie geografii z elementami geologii. Zdobyła to wyróżnienie jako jedna z dziesięciu osób w kraju. Materiał jaki opanowała obejmował szczegółowy zakres geologii na poziomie akademickim oraz wiedzę ogólną z geografii na poziomie rozszerzonym z elementami treści ponadprogramowych. Laureaci tej Olimpiady automatycznie uzyskują indeks AGH z pominięciem procedury rekrutacyjnej. Droga do indeksu nie jest więc prosta.
Pierwszy etap konkursu stanowiła praca na temat: „Alternatywne źródła energii – przyszłość czy mrzonka”, która, w przypadku Izy, została oceniona na 96%. Drugi etap to dwugodzinny test z wyżej wymienionego zakresu materiału, a trzeci – finał – odbył się w auli AGH w Krakowie.
W świetle takiego sukcesu warto bliżej przedstawić osobę Izabeli Biało. Od dziecka, właściwie od kiedy pamięta, interesuje się geografią. Tą pasją – zdradza – zaraziła mnie mama, która jest nauczycielką geografii. Zawsze wiedziałam, że w życiu chcę robić coś, co w dużym stopniu związane jest z geografią, a już w szczególności z geologią.” Iza dużo czyta, kocha podróże, marzy o poznaniu różnych kultur i obyczajów. Jej hobby to muzyka, taniec, śpiew i gra na gitarze. Od wielu lat należy do Klubu Sportowego Aster W 2008 i 2009 roku reprezentowała Polskę na mistrzostwach świata w tańcu sportowym. W 2008 roku zdobyła mistrzostwo świata w kategorii formacji disco dance juniorów, a w 2009 roku wicemistrzostwo w formacji disco dance seniorów i II wicemistrzostwo miniformacji disco dance seniorów. Taniec pozwala mi wyrazić emocje, pokazać to co czuję – twierdzi. Izabela corocznie reprezentuje „Żeroma” na zawodach sportowych w Spale. Na pytanie dotyczące przyszłości odpowiada: Mam bardzo duże aspiracje. Chciałabym rozpocząć pracę naukową na wyższej uczelni, zostać profesorem w dziedzinie geologii albo geofizyki i swoją przcą przyczynić się do zmniejszenia degradacji środowiska naturalnego. Życie należy do mnie. Przecież jestem ambitna.
Mistrzostwo Izabeli podziwia cała szkoła, np. podczas występów związanych z szeroko pojętą działalnością artystyczną. Iza bowiem dobrze czuje się na scenie. Jej skupienie, precyzja i delikatność w tańcu to efekty tytanicznej pracy i prawdziwego zamiłowania. Wszyscy jesteśmy zachwyceni jej delikatnością, subtelnością, skromnością i niezwykłą dojrzałością, mimo że Iza jest młodsza od swoich koleżanek i kolegów z klasy o rok. Cieszymy się, że jej marzenia zaczynają się spełniać. Gratulujemy serdecznie – dodaje dyrektorka szkoły.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 16 (667) z dnia 23 Kwietnia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »