Drzewica

Kolejne sukcesy młodzików

Kajakarstwo górskie

W niedzielę, 3 czerwca reprezentanci Ludowego Klubu Kajakowego Drzewica uczestniczyli w międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików w slalomie kajakowym. Regaty rozegrano na torze ?Wietrznice? w Zabrzeży koło Łącka.
Do rywalizacji przystąpili młodzi górale z Polski i Słowacji. Nasi zawodnicy zaprezentowali wysoką formę. W klasyfikacji obejmującej Polaków wywalczyli cztery miejsca na podium, czym bardzo ucieszyli trenera Michała Kiljanka, z którym przebywali w górach.
W K?1 chłopców Adam Kopczyński zajął czwarte miejsce a Jakub Szymański siódme. W gronie kajakarek Dominika Gąsieniec była szósta.
W kanadyjkach jedynkach na podium weszli dwaj młodzi drzewiczanie. Krzysztof Zych i Wojciech Klata wywalczyli ex aequo trzecią pozycję. Piąte miejsce zajął Michał Franczak, ósme Adam Gąsiorowski. W C?1 młodziczek Dominka Gąsieniec była siódma.
LKK zdominował konkurencję dwójek kanadyjek. Zwyciężyła osada Michał Franczak ? Adam Gąsiorowski. Dwójka Krzysztof Zych ? Wojciech Klata uplasowała się na trzeciej pozycji.
W najbliższych tygodniach młodzi slalomiści nie startują w oficjalnych zawodach. 4 lipca wyjeżdżają na zgrupowanie przed mistrzostwami Polski młodzików, które zostaną rozegrane 14 i 15 lipca, również na torze ?Wietrznice?.

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 23 (778) z dnia 8 Czerwca 2012r.