tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Aktualności

 Kolejne ogródki dydaktyczne

 
W gminach Opoczno i Sławno powstaną w tym roku kolejne ogródki dydaktyczne. Samorządy pozyskały na ten cel dofinansowanie z WFOŚiGW

WFOŚiGW dofinansuje budowę 30 ogródków dydaktycznych przy szkołach i przedszkolach na terenie województwa łódzkiego. Dotacje przyznano w ramach konkursu o dotacje na zadania z dziedziny edukacja ekologiczna ? "Utworzenie ogródków dydaktycznych przy szkołach i przedszkolach". W trzeciej już edycji konkursu po raz kolejny środki funduszu przyznano gminom Opoczno i Sławno z naszego powiatu.
Dofinansowanie przyznano do tych zadań, które kolegium konkursowe oceniło najwyżej. W grupie beneficjentów znalazły się gmina Opoczno, która wybuduje "Ogród w czterech odsłonach" przy Przedszkolu nr 5 oraz gmina Sławno, która planuje utworzenie ogródka dydaktycznego "Od morza do Tatr" przy Szkole Podstawowej w Sławnie. Zgodnie z regulaminem konkursu ogródki powinny być gotowe do 17 listopada.
Konkurs ma na celu dotowanie projektów polegających na zagospodarowaniu terenów przy szkołach i przedszkolach poprzez stworzenie ogródków dydaktycznych umożliwiających prowadzenie atrakcyjnych zajęć z dziedziny edukacji ekologicznej i przyrodniczej. Jest skierowany do wszystkich typów szkół publicznych, do przedszkoli oraz do specjalnych ośrodków szkolno?wychowawczych. Placówka może skorzystać z dotacji tylko raz. W jej imieniu wniosek składa organ prowadzący. Dotacja może sięgnąć maksymalnie 95% kosztów całkowitych i nie może przekroczyć 40 tys. zł.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 21 (828) z dnia 24 Maja 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »