tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedam drewno opałowe i kominkowe tel ...
czytaj dalej »

UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Kultura

 Kolędowały schole

 Schola z Karwic pod kierunkiem Jacka SłowikowskiegoW niedzielę, 22 stycznia kościół św. Wojciecha w Kraśnicy wypełniły schole parafialne z dekanatu opoczyńskiego. Ponad dziewięćdziesiąt dziewcząt wzięło udział w zorganizowanym po raz pierwszy wieczorze kolędowym. Na zaproszenie odpowiedziało sześć scholi: dwie z parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Opocznie (?Sokoliki? oraz ?Uśmiech delfina?), jedna z parafii Podwyższenia Krzyża św. w Opocznie, jedna z Karwic oraz dwie z Kraśnicy. Pomysłodawcą spotkania był organista Michał Fiderek, który chciał docenić pracę dziewcząt, jaką wkładają w uświetnianie liturgii swoim śpiewem. Dotąd schole zawsze stały w cieniu chórów parafialnych.
Wieczór kolędowy rozpoczęła msza, podczas której schole wykonywały wspólnie pieśni. Następnie każda grupa mogła zaprezentować kolędy i pastorałki w przygotowanej przez siebie aranżacji. Po części oficjalnej rozpoczęła się wspólna biesiada kolędowa w świetlicy wiejskiej. Ciepły posiłek i słodkości przygotowały niezastąpione jak zwykle panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Kraśnicy.
Biesiada kolędowa była równie ważnym punkt programu. Organizatorom zależało na tym, aby dziewczęta mogły się bliżej poznać i miło spędzić czas. O dobrą atmosferę na sali zadbał ks. Norbert z parafii Nawiedzenia NMP oraz Piotr Pawlik, organista z parafii Podwyższenia Krzyża, którzy prowadzili śpiewy i wspólne zabawy. Szybko zrobiło się wesoło i rodzinnie.
Organizatorzy liczą na powodzenie swojego pomysłu i kontynuowanie podobnych spotkań w przyszłości. Pojawiły się już nawet pierwsze deklaracje co do czasu i miejsca.
Patronat medialny objął TOP.


rzep   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 4 (759) z dnia 27 Stycznia 2012r.
W dziale Kultura dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »