Kolarze ze Sławna startowali we Włoszech

Kolarstwo górskie

W niedzielę, 6 kwietnia dwójka kolarzy Integral Collection LUKS Sławno wystartowała w wyścigach Internazionali d?Italia Series ? Marlene Südtirol Sunshine Race. Wyścig w Nalles, w rejonie południowego Tyrolu, był pierwszą europejską edycją Pucharu Świata Juniorów (Junior World Series). Wcześniej odbyły się dwie rundy w Australii i Chile.
W tym sezonie jednym z celów Marcelego Bogusławskiego jest zdobycie kwalifikacji i start w Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży w chińskim Nankin. Dobre miejsca w wyścigach Pucharu Świata Juniorów dają szanse występu w Chinach.
W swoim pierwszym starcie w stawce 180 juniorów, głównie Włochów, Marcel wylosował 157. miejsce startowe. Przyznam, że od ponad 20 lat zajmuję się kolarstwem, ale nigdy nie widziałem tylu startujących w wyścigach MTB w jednej kategorii wiekowej, pomijając maratony.
Trener Przemysław Gierczak tak relacjonował udział swojego podopiecznego:
? Daleka pozycja startowa sprawia, że zawodnik już na początku rywalizacji jest na pozycji straconej. Po starcie Marcel ruszył mocno do przodu i na rundzie rozjazdowej awansował w okolice 50. miejsca. Kosztowało go to sporo wysiłku. Czołówka wyścigu była już jednak daleko. Marceli odpoczął i ponownie ruszył do walki o jak najwyższe miejsce. Ostatecznie został sklasyfikowany na 35. miejscu, podczas gdy mistrz Polski juniorów (o rok starszy), startujący z pierwszego szeregu ? taki przywilej mistrza ? zajął 22 miejsce.
Medal zdobyty przez Marcelego w gronie juniorów młodszych nie daje prawa startu z pierwszego szeregu. Liczę, że w kolejnym wyścigu uśmiechnie się do nas szczęście i Marceli wylosuje lepsze miejsce startowe, a wtedy o wynik będzie dużo lepszy.
We Włoszech startowała również Marta Turoboś, która w sobotnich wyścigach sprintu wywalczyła 6. miejsce. W niedzielnym, silnie obsadzonym wyścigu XC zajęła 20. pozycję.

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 15 (874) z dnia 11 Kwietnia 2014r.