Kolarze zakończyli sezon

Kolarstwo

2 października w Koźlu koło Strykowa rozegrano wyścigi szosowe kończące tegoroczny sezon kolarski w okręgu łódzkim. Z uwagi na to, że dzień wcześniej kolarze LKK LUKS Sławno startowali w wyścigu MTB w Sławnie trener Przemysław Gierczak zdecydował, że do Koźla pojedzie tylko czterech zawodników.
W wyścigu młodzików Marceli Bogusławski wywalczył drugie miejsce, w gronie młodziczek Emilia Jędrzejczyk dojechała do mety jako trzecia. Junior młodszy Kamil Wróbel zajął w swojej kategorii siódme miejsce. Marta Turoboś (na zdjęciu) stanęła na najwyższym stopniu podium w gronie juniorek.
Dla kolarzy ze Sławna zakończył się ciężki tegoroczny sezon. W najbliższym czasie nie będą startować w żadnych wyścigach. Za tydzień rozpoczną przygotowania do nowego sezonu kolarstwa przełajowego, który zakończy się mistrzostwami Polski w drugi weekend 2012 roku w Ełku.
Fani kolarstwa będą mogli zobaczyć naszych kolarzy w akcji 27 listopada podczas III Otwartych Mistrzostw Gminy Sławno w kolarstwie przełajowym.

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 41 (744) z dnia 14 Października 2011r.