Kolarze w Koziegłowach i Szczekocinach

Kolarstwo przełajowe

Marta Turboś była trzecia w Szczekocinach

W miniony weekend odbyły się dwa wyścigi w kolarstwie przełajowym. W sobotę ścigano się w Koziegłowach. Po raz pierwszy w tym sezonie na starcie wyścigów przełajowych stanęli kolarze ze Sławna.
Debiutujący w kategorii juniorów Szymon Białas wywalczył 15. miejsce. Junior młodszy Dominik Kłobucki z powodu defektu roweru nie dojechał do mety. W wyścigu seniorek Barbara Stanisławiak ukończyła wyścig na szóstej pozycji. Juniorka Marta Turoboś zakończyła zmagania na czwartym miejscu. Maria Ziółkowska w wyścigu juniorek młodszych była dziewiąta. W wyścigu dla dzieci wystartowała liczna grupa LUKS-u Sławno. W tej kategorii nie prowadzono klasyfikacji, ponieważ organizatorzy potraktowali, że była to zabawa z rowerem.
W niedzielę jeszcze liczniejsza grupa kolarzy ze Sławna pojechała do Szczekocin, by przetestować trasę przyszłorocznych mistrzostw Polski w kolarstwie przełajowym, które zostaną rozegrane w drugi weekend stycznia 2010 roku.
W wyścigu juniorów Szymon Białas zakończył udział na 16. miejscu. W juniorach młodszych Dominik Kłobucki zameldował się na mecie na miejscu 23. W wyścigu seniorek Barbara Stanisławiak zajęła 5. miejsce, tuż za nią na 6. miejscu uplasowała się Agnieszka Rek.
Pierwszy raz na podium stanęła juniorka Marta Turoboś, która wywalczyła trzecie miejsce.
W rywalizacji juniorek młodszych Maria Ziółkowska wywalczyła szóste miejsce a Paulina Rybińska zakończyła swój pierwszy start na miejscu 20. Miejsce szóste w wyścigu młodziczek zajęła Justyna Mieszczankowska. W rywalizacji młodzików Marceli Bogusławski zajął ósme miejsce, a jego kolega Michał Kalinowski dojechał do mety na miejscu dwunastym. W zabawie z rowerem wystartowali młodzi adepci kolarstwa z LUKS Sławno.

* * *
W niedzielę, 29 listopada przy Gminnym Ośrodku Kultury w Sławnie odbędą się wyścigi kolarskie w ramach Otwartych Mistrzostw Gminy Sławno w kolarstwie przełajowym. Organizatorem zawodów jest Ludowy Klub Kolarski LUKS Sławno. Zawody rozpoczynają się o godzinie 10.00 a kończą o godzinie 13.00.