tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

Wykonam prace remontowe, malowanie, ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Sport

 Kolarze uczcili Święto Niepodległości

 
W niedzielę, 11 listopada liczna grupa kolarzy LUKS Sławno uczestniczyła w wyścigach kolarskich z okazji Narodowego Święta Niepodległości, rozgrywanych w Lesie Łagiewnickim w Łodzi


Dla kolarzy ze Sławna był to pierwszy start po dłuższej przerwie, którą zalecił trener. W niedzielnej imprezie podopieczni Przemysława Gierczaka dominowali zdecydowanie i niemal wszyscy stanęli na podium w swoich kategoriach.
Trasa wytyczona w Lesie Łagiewnickim była lekka i przyjemna, do momentu kiedy należało pokonać sporą górkę, na której zimą szusują narciarze.
W kategorii K?4 dziewcząt na starcie stanęło pięć kolarek ze Sławna. Było wiadomo, że dla dwóch z nich zabraknie miejsca na podium. Od startu trwała więc walka o jak najlepszą pozycję. Ostatecznie zwyciężyła najbardziej doświadczona Emilia Jędrzejczyk, druga była Izabela Ksyta a trzecia Karolina Rzeźnik. Na miejscu czwartym finiszowała Patrycja Hałbińska, na piątym Agnieszka Szpocińska.
W wyścigu kobiet K?5 wystartowała Marta Turoboś z Integral Colekttion Team LUKS Sławno, która odniosła zdecydowane zwycięstwo.
W rywalizacji chłopców w kategorii M?3 bezdyskusyjną wygraną zanotował Arkadiusz Wach. Ton rywalizacji w kategorii M?4 nadawali dwaj kolarze LUKS Sławno. Jako pierwszy na mecie zameldował się Tomasz Budziński, wyprzedzając o kilka sekund swojego brata bliźniaka Marcina Budzińskiego.
Zawodnicy Sławna obsadzili wszystkie miejsca na podium w kategorii M?5. Zwyciężył Marceli Bogusławski po zaciętej rywalizacji z Mateuszem Laszczykiem, a trzeci finiszował Michał Kalinowski. Defekt roweru wykluczył z walki o czołowe miejsca Kamila Wróbla.
W wyścigu kategorii M?7 wystartowało dwóch zawodników ze Sławna ? trener Przemysław Gierczak i Marek Wach ? były przełajowiec Opocznianki Opoczno. Nasi reprezentacji nie dali rady ponad pięćdziesięciu kolarzom łódzkiej koalicji. Przemek pierwszą rundę trasy jechał na czele wyścigu, na kolejnych jednak spadł na dalsze miejsce. Ostatecznie zakończył wyścig na jedenastej pozycji. Podobnie pojechał Marek. Początkowo był z przodu, jednak w końcówce dały się we znaki braki wydolnościowe. Wach dotarł na metę na 49. pozycji.
Wyjazd do Łodzi został sfinansowany z dotacji gminy Sławno w ramach programu ?Szukamy kolarskich talentów?.
W najbliższy weekend kolarze ze Sławna wystartują w wyścigach przełajowych Pucharu Polski w Szczekocinach i Koziegłowach.
Przypominamy, że 25 listopada zostaną rozegrane IV otwarte mistrzostwa gminy Sławno w kolarstwie przełajowym. W imprezie może wystartować każdy i to na dowolnym rowerze. Zapraszamy do udziału i sprawdzenia swoich kolarskich umiejętności.Trener Przemysław Gierczak prowadzi odprawę przed startemPodium w kategorii K?4 dziewcząt opanowane przez kolarki ze Sławna


ZG   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 46 (801) z dnia 16 Listopada 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »