tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Wykonam prace remontowe, malowanie, ...
czytaj dalej »

UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Aktualności

 Kasa dla strażaków

 
300 tys. zł z budżetu województwa łódzkiego otrzymali do podziału samorządowcy z dwudziestu gmin, z przeznaczeniem na wyposażenie miejscowych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. W naszym powiecie pieniądze otrzymają trzy gminy


Podczas ostatniego weekendu, w związku z gwałtownymi burzami, straż pożarna w województwie łódzkim interweniowała ponad sto razy. Strażacy ochotnicy pomagali poszkodowanym głównie przy usuwaniu zniszczeń, wypompowywaniu wody z mieszkań oraz usuwaniu drzew. Doceniając poświęcenie oraz służbę strażaków ochotników, marszałek Witold Stępień, 10 lipca podpisał umowy z dwudziestoma przedstawicielami gmin na dofinansowanie Ochotniczych Straży Pożarnych. Samorząd stara się, by zarówno państwowa jak i ochotnicza straż była odpowiednio wyposażona w sprzęt, samochody oraz obiekty. Odpowiednie wyposażanie strażaków daje im dużą satysfakcję, ale i poczucie, iż wypełniają w ten sposób wolę mieszkańców, dla których poczucie bezpieczeństwa jest istotne.
Wśród dwudziestu gmin, które otrzymają dofinansowanie, trzy są z terenu naszego powiatu. Po 18 tys. złotych otrzymają strażacy ochotnicy z Mniszkowa i Opoczna, a 7 tys. złotych trafi do strażaków ochotników z Paradyża. Za te środki zostanie zakupiony sprzęt do ochrony życia, zdrowia, mienia lub środowiska przed pożarem, klęską żywiołową lub innym zagrożeniem.
Wielkość kwot udzielonej pomocy jest zróżnicowana w zależności m.in. od stopnia zagrożenia gminy, ilości i częstotliwości interwencji podjętych przez jednostki OSP z terenu danej gminy, ilości i jakości posiadanego sprzętu ratowniczego oraz określonych potrzeb sprzętowych.
Jest to już czwarte dofinansowanie. W latach 2009?2011 28 gmin otrzymało 750 tys. zł. Przekazywane od 4 lat przez województwo łódzkie środki finansowe wykorzystywane są przez gminy na zakup różnego sprzętu ratowniczego, m.in. pompy szlamowe, aparaty powietrzne, zestawy do ratownictwa drogowego, rozpieracze hydrauliczne, motopompy, defibrylatory, pilarki spalinowe, radiotelefony, agregaty prądotwórcze, systemy elektronicznego powiadamiania itp.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 29 (784) z dnia 20 Lipca 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »