tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Aktualności

 Karta zniżek dla rodzin wielodzietnych

 


Już wkrótce w Łódzkiem wielodzietne rodziny będą mogły korzystać z wojewódzkiej karty rodzin wielodzietnych uprawniające m.in. do zniżek w muzeach i teatrach. Decyzję w tej sprawie radni sejmiku województwa łódzkiego podjęli we wtorek, 27 sierpnia.
Dzięki karcie ze zniżek będą mogły korzystać rodziny, które mają troje lub więcej dzieci. Dla jej posiadaczy otwarte zostaną takie instytucje wojewódzkie, jak muzea, teatry, biblioteki, bursy, szkoły. Włodarze województwa liczą, że ofertę tę poszerzać będą zarówno prywatne firmy i przedsiębiorcy, jak i samorządy ze swoimi usługami komunalnymi. Karta ma pokazywać samorządom, jak wzmacniać rodziny i zwiększać dzietność, a także wyrównać szansę osób z rodzin wielodzietnych w dostępie np. do kultury.
Wojewódzka karta rodzin wielodzietnych będzie mogła zastąpić karty dużej rodziny funkcjonujące w niektórych rejonach łódzkiego, np. w samej Łodzi, gdzie od lipca można dzięki niej korzystać m.in. ze zniżek na przejazdy komunikacją miejską, ulg w muzeach, teatrach, obiektach rekreacyjnych i sportowych oraz przy opłatach za odbiór śmieci.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 35 (842) z dnia 30 Sierpnia 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »