tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Żarnów - działka budowlana / inwestycyjna / ...
czytaj dalej »

SPRZEDAM atrakcyjną działkę ...
czytaj dalej »

ODTRUCIA alkoholowe, tel. 690-690-079, ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Aktualności

 Kampania "16 dni"

 
Akcja przeciwko przemocy ze względu na płeć

Jest to międzynarodowa kampania organizowana przez Women's Global Leadership Institute. Wybrano dni pomiędzy 25 listopada (Międzynarodowym Dniem przeciw Przemocy wobec Kobiet) a 10 grudnia (Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka), aby było to symbolem związku pomiędzy przemocą wobec kobiet a naruszaniem praw człowieka i by podkreślić, iż przemoc wobec kobiet jest pogwałceniem praw człowieka. W obrębie tych 16 dni mieści się także m.in. 1 grudnia, Światowy Dzień AIDS oraz 6 grudnia, rocznica masakry w Montrealu.
Kampanie ?16 dni? stanowią strategie osób i organizacji na całym świecie zaangażowanych w wyeliminowanie wszelkich form przemocy wobec kobiet. Co roku Center for Women?s Global Leadership w porozumieniu z rzeczniczkami praw kobiet ustala temat kampanii i stara się go jak najszerzej propagować. Tegoroczna edycja odbywać się będzie pod hasłem: ?Poprzez pokój w domu do pokoju na świecie: zakwestionujmy militaryzm i zakończmy przemoc wobec kobiet!?
W tym roku do akcji przyłącza się także Opoczno. W związku z kampanią 2 grudnia, między godz. 9.00 a 12.00, w sali widowiskowej MGD odbędzie się prelekcja i pokaz multimedialny wg materiałów fundacji Autonomia z Krakowa. Serdecznie zapraszamy!
Do kampanii może się przyłączyć każdy. Istnieje na to wiele sposobów. Jako jednostka można się włączyć w działania organizacji studenckiej, lokalnej, krajowej czy międzynarodowej i wspomagać organizowanie kampanii 16 dni lub też działać na własną rękę. Członkowie organizacji lub instytucji mogą zaznajomić współpracowników z celami kampanii i zachęcać ich do udziału i wsparcia. W kampanii można uczestniczyć: upowszechniając w swojej społeczności informacje o przemocy wobec kobiet poprzez organizowanie wszelkiego rodzaju zdarzeń, ulotki, plakat, spotkania, wykłady; organizując trybunał, panel, warsztat, festiwal filmowy itp. koncentrując się na problemach związanych z przemocą wobec kobiet, czy też przekazując wyrazy poparcia i solidarności osobom i organizacjom uczestniczącym w kampanii ?16 dni?.
Zapraszamy do przeczytania pełnych informacji o tegorocznej akcji, kluczowych datach oraz przewodnika dla nowych działaczy, chcących zaangażować się w kampanię. Zachęcamy do współpracy: e?mail: fundacja@autonomia.org.pl, tel. +48 515 47 66 59. Więcej informacji o realizowanym projekcie na www.bezuprzedzen.org lub autonomia.org.pl
Szkolenie odbywa się dzięki dotacji instytucjonalnej otrzymanej od Fundacji im. Stefana Batorego.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 47 (750) z dnia 25 Listopada 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »