tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Aktualności

 Kalendarz szkolny

 
Najważniejsze daty roku szkolnego 2012/2013


Uczniowie szukają w nim głównie ferii i przerw świątecznych. Warto jednak, aby wiedzieli także, kiedy przystąpią do ważnych egzaminów.
Nowy rok szkolny rozpoczął się 3 września, bowiem pierwszy i drugi dzień bieżącego miesiąca przypadał w weekend. Układ kalendarza spowodował, że uczniowie mieli w tym roku o dwa dni dłuższe wakacje.
Następny dzień wolny od zajęć szkolnych, oczywiście oprócz weekendów, to dopiero 1 listopada ? Dzień Wszystkich Świętych ? przypadajacy w czwartek. Niestety, zarówno Dzień Edukacji Narodowej (14 października), jak i Święto Niepodległości wypadają w niedziele.
Przerwa świąteczna będzie dość długa, bowiem ostatni raz przed Bożym Narodzeniem uczniowie pójdą do szkoły w piątek, 21 grudnia, zaś wrócą do niej dopiero w środę, 2 stycznia. Święto Trzech Króli, od niedawna dzień wolny, wypada za to w niedzielę. A ferie zimowe w województwie łódzkim zaplanowano dość późno, bo od 11 do 24 lutego. Miesiąc po feriach uczniowie z Łódzkiego odpoczną w trakcie wiosennej przerwy świątecznej, która rozpocznie się 28 marca i potrwa do 2 kwietnia włącznie.
Ciekawie zapowiadają się święta majowe ? 1 maja (Święto Pracy) to środa, a 3 (Święto Konstytucji 3 Maja) ? piątek. Biorąc pod uwagę fakt, że 2 maja w wielu szkołach jest również dniem wolnym od nauki, będzie można zaplanować długi weekend. Powrót do szkoły dopiero w poniedziałek, 6 maja. Zielone Świątki wypadają w niedzielę, za to Boże Ciało to oczywiście czwartek (30 maja). Rok szkolny 2012/2013 zakończy się w piątek, 28 czerwca.
A teraz mniej przyjemne, aczkolwiek niezwykle ważne terminy ? sprawdzianu i egzaminów. Zgodnie z komunikatem dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 24 sierpnia tego roku uczniowie szóstych klas szkoły podstawowej do sprawdzianu na koniec podstawówki przystąpią w czwartek, 4 kwietnia, o godz. 9.00 (termin dodatkowy 4 czerwca, godz. 9.00).
Wyniki sprawdzianu szóstoklasiści otrzymają 21 czerwca, a zaświadczenia zostaną im wydane w dniu zakończenia roku szkolnego, 28 czerwca.
Egzamin gimnazjalny odbędzie się w dniach 23?25 kwietnia (wtorek, środa i czwartek). Tradycyjnie pierwszego dnia gimnazjaliści zmierzą się z częścią humanistyczną: o godz. 9.00 z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie, zaś o godz. 11.00 z zakresu języka polskiego. Drugi dzień egzaminu przeznaczony jest na część matematyczno?przyrodniczą. O godz. 9.00 rozpocznie się egzamin z zakresu przedmiotów przyrodniczych, a o godz. 11.00 z zakresu matematyki. Ostatniego dnia gimnazjaliści napiszą egzamin z języka obcego nowożytnego (o godz. 9.00 na poziomie podstawowym, a o godz. 11.00 na poziomie rozszerzonym). Dodatkowy termin egzaminu gimnazjalnego wyznaczono na 3, 4 i 5 czerwca (w tych samych godzinach). Wyniki egzaminu gimnazjaliści poznają 21 czerwca, zaświadczenia odbiorą w dniu zakończenia roku szkolnego.
Egzaminy maturalne rozpoczną się we wtorek, 7 maja i potrwają do 28 maja. W tym samym okresie, według harmonogramów ustalonych przez przewodniczących szkolnych zespołów egzaminacyjnych, odbędą się egzaminy ustne. Tradycyjnie matura rozpocznie się egzaminem z języka polskiego na poziomie podstawowym (7 maja, godz. 9.00), tego samego dnia, o godz. 14.00 odbędzie się także egzamin z wiedzy o tańcu. Dzień później odbędzie się egzamin z matematyki na poziomie podstawowym, a po południu z historii muzyki. Czwartek, 9 maja będzie dniem egzaminów z języka angielskiego (o godz. 9.00 na poziomie podstawowym, a o godz. 14.00 na poziomie rozszerzonym i dla klas dwujęzycznych). W piątek, 10 maja chętni przystąpią do egzaminów na poziomie rozszerzonym z matematyki (9.00) i z języka polskiego (14.00).
Kolejne egzaminy, na wybranym poziomie, odbędą się w poniedziałek, 13 maja (o godz. 9.00 z wiedzy o społeczeństwie, o godz. 14.00 z filozofii) i we wtorek, 14 maja (z chemii i z geografii). W czwartek, 16 maja odbędą się egzaminy z języka kaszubskiego i z języków mniejszości narodowych, a także egzaminy z różnych przedmiotów w języku obcym dla absolwentów klas dwujęzycznych.
Na 17 maja zaplanowano egzaminy na wybranym poziomie z biologii (godz. 9.00) i z historii (godz. 14.00), na poniedziałek, 20 maja z fizyki i astronomii (9.00) i z języka łacińskiego i kultury antycznej (14.00). Wtorek, 21 maja jest przeznaczony na egzaminy z języka niemieckiego: o godz. 9.00 na poziomie podstawowym, a o godz. 14.00 na poziomie rozszerzonym i dla klas dwujęzycznych. W środę, 22 maja odbędą się egzaminy na wybranym poziomie z informatyki (9.00) i z historii sztuki (14.00). Czwartek, 23 maja to dzień egzaminów z języka rosyjskiego, piątek, 24 maja z języka francuskiego, poniedziałek, 27 maja z języka hiszpańskiego, a wtorek, 28 maja z języka włoskiego.
Egzaminy maturalne w terminie dodatkowym odbędą się od 3 do 19 czerwca (zarówno pisemne jak i ustne). Termin poprawkowy z części pisemnej zaplanowano na 27 sierpnia, a z części ustnej od 26 do 30 sierpnia. Maturzyści poznają wyniki i otrzymają świadectwa dojrzałości 28 czerwca, a poprawkowicze 13 września.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 37 (792) z dnia 14 Września 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »