tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Sport

 KS Opoczno - Gorzałków wycofany

 
Klub Sportowy Opoczno - Gorzałków wycofał z rozgrywek ligowych drużynę seniorów występującą w piotrkowskiej klasie okręgowej oraz drużynę juniorów starszych grającą w tej samej klasie rozgrywek. Zarząd klubu postanowił, że rozgrywki zakończy zespół występujący w klasie Kuchar ’96 pod nazwą KS Gorzałków - Leśnik Sitowa

Powodem wycofania drużyn z rozgrywek jest brak możliwości rozwoju klubu i brak sponsora strategicznego. - Nie mamy szans na rozwój, nie posiadamy własnego boiska, na którym moglibyśmy trenować i rozgrywać mecze ligowe. Środki finansowe płynące do klubu z gminy Opoczno w kwocie 17 tysięcy na rok nie wystarczają na podstawowe utrzymanie trzech drużyn - powiedział nam prezes Tomasz Rurarz, od 5 lat zarządzający klubem. - Boiska, które były dla nas przygotowywane, są na terenie wspólnoty gruntowej, dlatego też władze miasta nie mogą nam pomóc w budowie szatni i całej infrastruktury. Gmina takie inwestycje planuje w Bielowicach, Januszewicach i Sitowej.
Prezes zapewnia, że klub będzie dalej istniał. Zmieni jedynie działania, które skierowane będą bardziej w kierunku sportów masowych.

* * *
Pamiętam, jak w dzielnicy Gorzałków powstawał klub piłkarski, a nawet dwa kluby, które przez pewien czas grały na tym samym obiekcie. Wybudowano nowe boisku do piłki nożnej oraz asfaltowe do koszykówki i siatkówki, w sprawę mocno angażowali się miejscowi radni.
Po kilku latach zapał prysł. Od pięciu lat w różnej formie funkcjonował jeden klub bez większego zaangażowania radnych. Jego głową był prezes i często sponsor Tomasz Rurarz. Dzięki jego zaangażowaniu Gorzałków awansował do piłkarskiej klasy okręgowej. Ostatnio drużynie nie wiodło się najlepiej, groził jej spadek. Wokół zespołu i klubu zaczęło dziać się niedobrze, w zwiazku z tym zrezygnowano z rozgrywek ligowych. Wydaje mi się jednak, że nie do końca jest to jedyny powód wycofania się z rozgrywek.


ZG   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 9 (660) z dnia 5 Marca 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »