tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

ODTRUCIA alkoholowe, tel. 690-690-079, ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Kultura

 Już czas do szkoły

 
13 października Szkoła Podstawowa w Libiszowie obchodziła wielkie święto – ślubowanie uczniów klasy pierwszej

W tym roku szkolnym w poczet społeczności uczniowskiej zostało przyjętych piętnaścioro pierwszaków: Olga Baran, Natalia Chmal, Dawid Cieślik, Mikołaj Fiderek, Wiktor Gąsiorek, Mateusz Kaczmarczyk, Kacper Kędziora, Jagoda Kmita, Maja Konewka, Wiktoria Kopera, Martyna Kowalczyk, Piotr Osiński, Kacper Panfil, Mikołaj Pecyna, Julia Popecka. Wychowawczynią klasy. Bożena Kata, która przygotowała swoich uczniów do ślubowania.
Uroczystość rozpoczęła się sprawdzianem wiadomości i umiejętności z różnych dziedzin. Podróż do pięciu krain: miłości, mądrości, muzyki, pracowitości i przyrody pozwoliła udowodnić, że dzieci są odważne i gotowe do złożenia uroczystego ślubowania.
Następnie rozpoczęła się ceremonia pasowania. Dyrektorka szkoły Marianna Matysiak dokonała symbolicznego pasowania na uczniów. Potem życzyła samych sukcesów w szkole oraz wręczyła wszystkim uczniom dyplomy a wychowawczyni Bożenie Kacie – maskotki Ekoludka oraz zakładki do książek.
Obecny na uroczystości naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania Janusz Plaskota złożył pierwszakom życzenia i wręczył koszulki i breloczki z logo Opoczna. Życzenia złożyli również Franciszek Cieślik i Marta Milczarczyk z Abstynenckiego Stowarzyszenia Klubu Wzajemnej Pomocy Opoka, z którym szkoła współpracuje. Rodzice zaś przygotowali swoim pociechom i nauczycielom słodki poczęstunek.
Uroczystość ślubowania była okazją wyrażenia gorących podziękowań wszystkim nauczycielom z okazji ich święta. Swoje życzenia i podziękowania za życzliwość, otwartość, zrozumienie w wychowaniu i kształceniu dzieci przekazali również rodzice wręczając na ręce pani dyrektor kwiaty i tort.
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej dyrektor Matysiak wręczyła nagrody za osiągnięcia dydaktyczne i wychowawcze Dorocie Stępień i Elwirze Malinowskiej oraz nagrodę za wzorową pracę w zakresie porządkowo–gospodarczym Mariannie Olszewskiej. Nagrodę jubileuszową za 30 lat pracy otrzymała Krystyna Dąbrowska, nagrodę burmistrza Bożena Kata, natomiast Medal Edukacji Narodowej Stanisława Piekarska.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 42 (693) z dnia 21 Października 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »