tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Aktualności

 Jubileuszowy festiwal maryjny

 
W niedzielę, 29 maja w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Mroczkowie Gościnnym odbył się jubileuszowy, X Festiwal Pieśni i Poezji Maryjnej. Festiwal wpisał się w obchody 25?lecia istnienia mroczkowskiej parafii. Honorowym patronatem objął go burmistrz Jan Wieruszewski


Festiwal odbywający się dotychczas w zabytkowym parku w Mroczkowie tym razem zorganizowano w kościele. Powodem tej decyzji były przede wszystkim doświadczenia lat ubiegłych związane z pogodą, która prawie co roku w trakcie festiwalu płatała figle. Okazało się jednak, że takie rozwiązanie ma również inne dobre strony. Muzyka rozbrzmiewająca w murach świątyni brzmiała lepiej niż na świeżym powietrzu, a atmosfera kościoła bardziej odpowiadała modlitewnemu charakterowi festiwalu.
Festiwal rozpoczął ks. Jacenty Wolski, który powitał wszystkich i zaintonował krótką modlitwę. Następnie kilka słów do uczestników festiwalu skierowali pozostali organizatorzy ? Wiesław Sołtysiak i Dariusz Kołodziejczyk, który poprowadził dalszą część imprezy. Potem głos oddano już uczestnikom festiwalu. Jako pierwsi wystąpili najmłodsi ? dzieci i młodzież ze szkół gminy Opoczno oraz uczniowie katolickiej szkoły w Mariówce, która co roku uczestniczy w festiwalu. Po raz pierwszy wzięły w nim też udział dzieci z Rodzinnego Domu Dziecka w Mroczkowie Gościnnym. Po występach dzieci bawiły się na festynie sportowym z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. Jak co roku z tej okazji przygotowano szereg konkurencji sportowych i ciekawych zabaw, a także atrakcyjne nagrody. Turniej sportowy przygotował Grzegorz Adamczyk. W tym czasie w kościele zgromadzeni obejrzeli inscenizację zatytułowaną ?Ż życia św. siostry Faustyny?. Wystąpiły w niej dzieci z ZS im Jana Pawła II w Mroczkowie.
Z godziny na godzinę uczestników festiwalu przybywało. Kościół wypełnili uczestnicy festiwalu, ich rodziny oraz zaproszeni goście, m.in. poseł Robert Telus, przdstawiciele władz powiatowych i miejskich. Ławki wypełniły kobiety w strojach ludowych ? członkinie kół gospodyń wiejskich, które corocznie biorą udział w festiwalu. W tym roku było ich aż osiemnaście. W festiwalu wystąpił również dziecięco?młodzieżowy zespół ludowy z Bielowickiego Stowarzyszenia Twórców Ludowych. Wieczorem zaprezentował się także Chór ?Zorza? pod kierunkiem Haliny Biniek.
Miłym akcentem festiwalu były życzenia dla wszystkich matek z okazji Dnia Matki. Symboliczny bukiet wiceburmistrz Jarosław Wiktorowicz wręczył Barbarze Dąbrowskiej z Bielowic, matce sześciorga dzieci. Poza tym wszystkim uczestnikom festiwalu wręczono pamiątkowe dyplomy i nagrody. Festiwal zakończył apel jasnogórski, który poprowadził ks. dziekan Jan Serszyński.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 22 (725) z dnia 3 Czerwca 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »