tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sport

 Jubileuszowy Turniej Mikołajkowy w Domasznie

 
Mikołajki na sportowoJak widać, zabawa podczas turnieju była przednia


W piątek, 6 grudnia w Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Domasznie odbył się V Turniej Mikołajkowy z udziałem uczniów, rodziców i nauczycieli.
Tegoroczne mikołajki w Domasznie przywitały wszystkich silnym wiatrem i śniegiem. Mikołaj dotarł jednak na czas i we wczesnych godzinach przedpołudniowych spotkał się z uczniami kl. 0?III oraz ich wychowawczyniami.
Dzieci powitały gościa świątecznym programem artystycznym, a następnie zapewniły o tym, że były grzeczne. Każde powiedziało wiersz lub zaśpiewało piosenkę, po czym otrzymało zasłużony prezent. Również nauczycielki zostały przepytane ze znajomości wierszy i piosenek.
Po miłym spotkaniu mikołaj ruszył w dalszą drogę, ale dla społeczności szkolnej atrakcje dnia wcale się nie zakończyły. Wręcz przeciwnie. Rozpoczął się bowiem Turniej Mikołajkowy. Była to już piąta edycja imprezy, corocznie organizowanej i prowadzonej przez nauczyciela wf. Michała Kiljanka.
W pierwszej części drużyny reprezentujące kl. I?VI rywalizowały w różnych konkurencjach sportowych: wyścigach rzędów, konkurencjach sprawnościowych i ulubionej piłce chińskiej (ćwiczący poruszają się w podporze tyłem). Do ogólnej punktacji wliczano również punkty za najpiękniejszy rysunek o tematyce świątecznej. Największą atrakcją dla dzieci był czynny udział w rywalizacji rodziców, którzy licznie przybyli na zaproszenie dyrektorki oraz wychowawców.
W drugiej części przedszkolaki i rodzice rywalizowali w trzech konkurencjach indywidualnych. Zmagania najmłodszych wywołały gromkie brawa i szerokie uśmiechy na twarzach widzów.
Mikołajkowa zabawa na sportowo zakończyła się zwycięstwem kl. III w grupie młodszej oraz kl. VI w grupie starszej. W takim dniu nikt nie mógł pozostać bez upominku, dlatego wszyscy otrzymali prezenty i słodkie drobiazgi ufundowane przez dyrektorkę szkoły, Dorotę Zarębę.
V Turniej Mikołajkowy był wspaniałą zabawą integrującą uczniów, rodziców i nauczycieli. Przyszłoroczne mikołajki będą okazją do zorganizowania kolejnej edycji tej wyjątkowej imprezy.


ZG   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 50 (857) z dnia 13 Grudnia 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »