tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Paradyż

 Jubileusz w Sokołowie

 
W środę, 12 czerwca Szkoła Podstawowa w Sokołowie świętowała 100?lecie swojego istnienia. Z tej okazji, w trakcie obchodów jubileuszowych, odsłonięto tablicę upamiętniającą setną rocznicę powstania placówki, a uczniowie, których jest obecnie dokładnie stu, wypuścili do nieba sto kolorowanych baloników


Setne urodziny szkoły zgromadziły wielu gości, wśród których znalazło się grono absolwentów placówki. Był wicemarszałek województwa łódzkiego, Artur Bagieński, władze samorządowe, dyrektorzy sąsiednich placówek oświatowych, poczty sztandarowe SP w Wójcinie, Związku Strzeleckiego "Strzelec" z Paradyża i Koła Łowieckiego nr 16 "Kuropatwa" z Opoczna, byli i obecni nauczyciele szkoły, absolwenci i uczniowie, ich rodzice oraz mieszkańcy Sokołowa i sąsiednich miejscowości. Wszystkich powitała dyrektorka szkoły, Beata Biegała.
Uroczystości odbyły się na placu przed budynkiem szkoły. Rozpoczęła je msza, odprawiona pod przewodnictwem absolwenta szkoły, ks. Jerzego Szlęzaka z warszawskiej parafii pw. św. Krzyża. Bezpośrednio po niej dokonano odsłonięcia tablicy upamiętniającej 100?lecie szkoły. Ufundowała ją Rada Rodziców oraz współpracujące z placówką Koło Łowieckie "Kuropatwa". Po pierwszej, oficjalnej części obchodów, przy dźwiękach "We are the champions" zespołu Queen, stu uczniów szkoły wypuściło do nieba sto kolorowych baloników.
Część artystyczną rozpoczęto polonezem. Tuż po nim przedstawiono historię szkoły prezentując jednocześnie stare fotografie, a na nich pierwszy budynek szkoły, byłych nauczycieli i uczniów. W międzyczasie absolwenci i uczniowie, m.in. najmłodsza w tej grupie Oliwia Jabłońska, zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Przed gośćmi zaprezentował się także działający w szkole dziecięcy Zespół Ludowy "Koniczynki" oraz KGW z Sokołowa i Grzymałowa.
Tradycyjnie nie zabrakło kwiatów, życzeń i podziękowań. Zaś wspólny poczęstunek był doskonałą okazją do wspomnień.


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 24 (831) z dnia 14 Czerwca 2013r.
W dziale Paradyż dostępne są również artykuły:

  Pokaż pełny spis treści
   
  Kontakt z TOP
  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
  oglotop@pajpress.pl

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
  tel: 44 754 41 51

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
  tel: 44 754 21 21
  top@pajpress.pl
  Artykuły
  Informator
  Warto wiedzieć
  Twój TOP
  TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
  Zarejestruj konto »