tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Firma budowlana zatrudni brygadę murarzy. tel. ...
czytaj dalej »

UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Opoczno

 Jeszcze o jubileuszu „Żeroma”

 

65–lecie Liceum Ogólnokształcącego w Opocznie było okazją do spotkań klasowych i wspomnień.
W 1964 r. powstała klasa VIIIb, pierwsza klasa z językiem francuskim. 1 września niewielu było chętnych do nauki tego języka, ale po kilku dniach był już komplet. W kolejnych latach w ogóle nie było już takiego problemu.
Absolwenci dwóch pierwszych roczników, którzy maturę zdawali w 1967 i 1968 roku, uczestniczyli w uroczystej mszy a potem spotkali się w budynku szkolnym. Dla niektórych było to pierwsze spotkanie po ponad 40 latach. Po gorących powitaniach z uwagą i zainteresowaniem obejrzano część oficjalną i artystyczną przygotowaną przez dyrekcję, nauczycieli, pracowników i uczniów LO. Gratulacje i kwiaty przekazali na ręce dyr. Małgorzaty Mróz–Dudy. Z ogromnym wzruszeniem kwiaty od byłych uczniów przyjęli nasi wychowawcy: Barbara Sieczko i Stanisław Jankowski.
Uczestnicy spotkania obejrzeli kroniki szkolne oraz księgę wyróżnionych, w której odczytali, jakże trafne (jak to dziś można potwierdzić) opinie o samych sobie.
Po uroczystościach szkolnych spotkaliś się w jednym z opoczyńskich lokali, gdzie przy wspaniale i smacznie zastawionym stole oraz muzyce, z wychowawcami wspominali lata szkolne, opowiadali o swoich rodzinach, osiągnięciach zawodowych i marzeniach. Bawili się wesoło do świtu. Jakież było zdziwienie Barbary Sieczko, gdy zaśpiewano w języku francuskim piosenki, których uczyła ponad 40 lat temu. Rozstano się z obietnicą utrzymywania kontaktów i kolejnych spotkań. Na pamiątkę spotkania wychowawcy otrzymali lalki w strojach opoczyńskich.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 24 (675) z dnia 18 Czerwca 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »