tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

ODTRUCIA alkoholowe, tel. 690-690-079, ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Kultura

 Jesteśmy razem

 

Już po raz ósmy fundacja „Uśmiech dziecka to nasz cel” wspólnie z Zespołem Szkół Samorządowych nr 2 zorganizowała mikołajkowe spotkanie integracyjne, pod hasłem

Jesteśmy razem

Impreza odbyła się w piątek, 14 stycznia w sali gimnastycznej „dwójki”. Zgromadziła ponad 250 osób – podopiecznych fundacji, uczniów klas integracyjnych z ZSS nr 2, Romów, dzieci z grupy integracyjnej funkcjonującej w Przedszkolu nr 8, uczniów z Zespołu Szkół im. Jana Brzechwy oraz dzieci z Rodzinnego Domu Dziecka w Mroczkowie Gościnnym.
Dla wszystkich przygotowano moc atrakcji. Na początek organizatorzy zaprosili do zabawy dyskotekowej, którą prowadził DJ. W przerwie swoje umiejętności na scenie prezentowali artyści z klas integracyjnych, którzy przedstawili „Czerwonego kapturka”. Po nich ze swoim programem artystycznym wystąpiły przedszkolaki z „ósemki”.
Na sali pojawili się także dwaj mikołaje. Oczywiście mieli ze sobą mnóstwo paczek z prezentami, które rozdali dzieciakom. Najpierw dzieci odpowiadały na zagadki i w nagrodę otrzymały prezent, a później mikołaj każdemu dziecku wręczył bogatą paczkę pełną łakoci. W sumie mikołaj rozdał 230 paczek. Przygotowano także dla wszystkich przybyłych słodki poczęstunek.
Jednym z głównym celów organizowanej dorocznie imprezy jest motywowanie i zachęcanie mieszkańców do burzenia funkcjonujących w świadomości społecznej stereotypów dotyczących osób niepełnosprawnych. Zgodnie z hasłem imprezy organizatorzy po raz kolejny pokazali, że każdy ma prawo marzyć, cieszyć się i bawić. Dobrze, że znajdują się wśród nas ludzie, którzy zachęcają młodych do otwarcia się na potrzeby innych ludzi.
Każdego roku staramy się przygotować inny program tych integracyjnych spotkań. Chcemy uprzyjemnić czas wspólnej zabawy nie tylko dzieciom, ale także ich rodzicom – mówi Zofia Dębowska. Impreza nie odbyłaby się, gdyby nie dobroczyńcy i sponsorzy – dodaje. Za pomoc chcemy im wszystkim serdecznie podziękować.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 3 (706) z dnia 21 Stycznia 2011r.
W dziale Kultura dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »