tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

ODTRUCIA alkoholowe, tel. 690-690-079, ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Aktualności

 Jesienne szczepienie lisów

 
Komunikat łódzkiego wojewódzkiego lekarza weterynarii w sprawie jesiennej akcji szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie


W dniach od 21 do 25 września na terenie województwa łódzkiego przeprowadzona zostanie jesienna akcja szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.
Szczepienie będzie wykonywane metodą zrzutów lotniczych ? na każdy 1 km2 terenu (z wyłączeniem terenów zabudowanych i akwenów wodnych) rozrzuconych zostanie 20 dawek doustnej szczepionki. Wojewódzki lekarz weterynarii ostrzega, aby nie dotykać rozrzuconych szczepionek.
Szczepionka zatopiona jest we wnętrzu przynęty pokarmowej w kształcie kostek o wymiarach 4x4x1 cm. Ma zielonobrunatny kolor i zapach rybny. W żadnym przypadku nie powinna być konsumowana przez ludzi. Dlatego niezbędne jest poinformowanie o prowadzonym szczepieniu przede wszystkim dzieci. Najlepiej w okresie trzech tygodni od daty wyłożenia szczepionki ograniczyć w miarę możliwości przebywanie w kompleksach leśnych nie tylko ludzi, ale również zwierząt towarzyszących człowiekowi. Wojewódzki lekarz weterynarii przypomina, że wścieklizna jest śmiertelną chorobą zakaźną o ostrym przebiegu. Wywołuje ją wirus atakujący ośrodkowy układ nerwowy ssaków. Źródłem zakażenia są chore na wściekliznę zwierzęta dzikie oraz domowe. Jednocześnie przypomina o przestrzeganiu obowiązku corocznego szczepienia psów przeciwko wściekliźnie.
Dodatkowych informacji udzielają pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii w Łodzi, tel. 42 635 14 00, 635 14 01 lub 635 14 09 lub pracownicy powiatowego inspektoratu weterynarii.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 36 (791) z dnia 7 Września 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »