tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Aktualności

 Jakość roku

 
Już po raz piąty Ceramika Paradyż została laureatem konkursu

Jest już niemal tradycją, że Ceramika Paradyż zdobywa tytuły „Jakość roku”, przyznawane przez wydawcę dodatku branżowego „Biznes Raport” w Dzienniku Gazecie Prawnej wraz z Polskim Centrum Badań i Certyfikacji. 10 marca podczas uroczystej gali firma odebrała dwa dyplomy „Jakość roku 2010” oraz wyróżnienie specjalne – laur „Jakość roku Złoto 2011”. Prestiżu dodaje fakt, że do „złotego” grona należy niewiele firm, a tegoroczna nagroda specjalna, oprócz Ceramiki Paradyż, przypadła tylko jednemu przedsiębiorstwu. Jurorzy docenili inwestycje w standardy projakościowe, które producent płytek ceramicznych rozwija od początku swojego istnienia.
Tytuł „Jakość roku” przyznana była w czterech kategoriach: produkt, usługa, innowacja oraz ekologia, a Ceramika Paradyż startowała w dwóch: produkt oraz ekologia.
Kategoria produkt to w przypadku Ceramiki Paradyż najnowsze rozwiązania w produkcji mozaiki i dekoracji oraz technologie Durst i Croma – rozwiązania innowacyjne na skalę europejską. Ich unikalność polega na zastosowaniu zaawansowanych nadruków komputerowych w produkcji płytek ściennych dużego formatu oraz wdrożeniu w obróbce gresu technologii nadającej płytkom powierzchnię polerowaną albo satynową. Wszystkie płytki, które opuszczają zakłady produkcyjne, produkowane są w oparciu o wymagania normy zharmonizowanej PN–EN 14411 „Płytki i płyty ceramiczne. Definicje, klasyfikacja, charakterystyki i znakowanie”. Ponadto płytki objęte są 5–letnią gwarancją.
Drugim aspektem produkcji, na który Ceramika Paradyż zwraca uwagę, są rozwiązania ekologiczne. W procesie produkcji płytek ceramicznych zakłady produkcyjne wykorzystują bowiem ciepło odpadowe oraz spaliny z pieców rolkowych do bezpośredniego ogrzewania suszarni.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 11 (714) z dnia 18 Marca 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »