tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Aktualności

 Jak ochraniać rośliny

 
W dniach 15-16 października, w świetlicy wiejskiej w Wąglanach, przeprowadzono, skierowane do rolników, szkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin przy użyciu opryskiwaczy.

Zgodnie z ustawą o ochronie roślin z 2003 r., która weszła w życie z dniem naszej akcesji do UE, farmerzy chcący korzystać z takich środków, muszą co pięć lat powtarzać ten kurs.
Pierwszego dnia zajęcia prowadziła Zenobia Opala, koordynator zespołu systemów produkcji jakościowych Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Bratoszewicach. Prowadzony przy pomocy rzutnika wykład dotyczył czterech zagadnień: środków ochrony roślin i ich wpływu na środowisko, ochrony roślin uprawnych, charakterystyki środków ochrony roślin oraz wybranych przepisów prawa.
W drugim dniu, wykład prowadzony był w dwóch formach, teoretycznej i praktycznej. Przedstawiono na nim zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy przy obsłudze maszyn i urządzeń rolniczych, a także techniki ochrony roślin. Jeden z uczestników pojawił się z własnym opryskiwaczem, co znacznie pomogło w zrozumieniu tematu.
Na zakończenie komisja w składzie: Mirosław Karasiński (PIORiN) - przewodniczący, Andrzej Ciupa (ŁODR) oraz Paweł Siwek (ŁODR), przeprowadziła egzamin z prezentowanych przez dwa dni zagadnień. Wszyscy zdali go śpiewająco.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 42 (641) z dnia 23 Października 2009r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »