tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Nowinki z dwójkowej rodzinki

 
Okazuje się, że rośnie nam konkurencja.

Taki tytuł nosi pierwsza w powiecie gazetka przedszkolna, wydawana przez Przedszkole nr 2. Do czytelników trafił właśnie jej pierwszy numer.
Gazetka skierowana jest przede wszystkim do przedszkolnej społeczności - dzieci z „dwójki” oraz ich rodziców. Ma skupiać się na życiu przedszkola i stanowić przede wszystkim informator zawierający relacje z wydarzeń ostatnich dwóch miesięcy oraz plany placówki na kolejny okres. Rodzice odnajdą w niej również fachową lekturę na temat rozwoju psychofizycznego dziecka, a dzieci bajki, rebusy i obrazki do pokolorowania.
„Nowinki z dwójkowej rodzinki” będą się ukazywać co dwa miesiące. Gazetka liczy osiem kolorowych stron, ozdobionych zabawnymi ilustracjami i fotografiami. Na tytułowej stronie znalazło się logo Przedszkola nr 2 i powitanie czytelników, w którym wydawca nakreślił założenia czasopisma. Poniżej znalazły się zapowiedzi tego, co można znaleźć wewnątrz numeru oraz życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. U dołu strony widnieją dane wydawcy oraz skład redakcyjny, który stanowią: Agnieszka Śmigiel, Ewa Zawada i Ewa Sałaj.
Zawartość pierwszego numeru dowodzi, że wydawcy udało się zrealizować wstępne założenia. Gazeta jest podzielona tematycznie. W pierwszym dziale - „Nowinki od maluchów” - znalazły się relacje z ostatnich wydarzeń w przedszkolu oraz dokumentujące je fotografie. Kolejną część gazetki stanowi harmonogram planowanych uroczystości, w którym rodzice znajdą informacje dotyczące terminów najbliższych imprez. W pierwszym numerze znalazły się również bajka (dział „Poczytaj mi tato”), propozycje wspólnych zabaw z dzieckiem, „Poradnik rodzica”, dotyczący wychowania dziecka oraz zagadki, rebusy i kolorowanka.
Gazetka przedszkolna będzie nie tylko doskonałym informatorem o życiu przedszkola. Naszym zdanie wpłyniem również znacząco na integrację środowiska przedszkolnego z rodzinami przedszkolaków. Z pewnością zyska grono stałych czytelników, którzy z niecierpliwością będą oczekiwać na każdy kolejny numer.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 44 (643) z dnia 6 Listopada 2009r.
W dziale Opoczno dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »