tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Wzruszyli kombatantów

 
Dzień Niepodległości w Publicznej Szkole Podstawowej im Jana Pawła II w Sławnie.

10 listopada w przeddzień Święta Niepodległości w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Sławnie odbyła się uroczysta akademia poświęcona 91. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Od kilku lat swoją obecnością zaszczycają tę uroczystość miejscowi kombatanci i władze samorządowe gminy. Po krótkim przywitaniu wszystkich gości przez dyrektorkę szkoły Wiesławę Lenarcik rozpoczęli występ uczniowie klasy IV i VI, którzy pod kierownictwem Beaty Błaszczyk zaprezentowali montaż słowno-muzyczny pt. „Żeby Polska była Polską”, będący zarysem walk narodu polskiego o niepodległe i suwerenne państwo. Widowisko pozwoliło prześledzić zebranym, co działo się na terenie Polski w ciągu 123 lat niewoli. Fragmenty recytowanych utworów poetyckich łączyły się z muzyką, która towarzyszyła wykonawcom tak jak towarzyszyła powstańcom i żołnierzom, gdy walczyli o niepodległość.
Uroczystość spotkała się jak zawsze z żywym odbiorem: kombatanci byli wzruszeni a widzowie zainteresowani.
Na zakończenie uczniowie przemaszerowali, aby zapalić znicze pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego w centrum Sławna oraz na Grobie Nieznanego Żołnierza na miejscowym cmentarzu.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 45 (644) z dnia 13 Listopada 2009r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »