tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ pracownika z doświadczeniem do montażu ...
czytaj dalej »

ODTRUCIA alkoholowe, tel. 690-690-079, ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Drzewica

 Internetowa uchwała

 
Gminny samorząd


Efektem III sesji Rady Gminy i Miasta jest również uchwała w sprawie świadczenia przez gminę usługi hotspot na rzecz użytkowników końcowych z wykorzystaniem posiadanej infrastruktury komunikacyjnej i sieci telekomunikacyjnej.
Jak napisano w uzasadnieniu do uchwały, gmina świadczy w trybie testowym usługę dostępu do Internetu bez pobierania opłat. Korzysta z dwóch punktów rozlokowanych na terenie miasta. Nadajniki znajdują się na gminnych budynkach przy ul. Staszica i na placu Wolności, obejmując zasięgiem miejsca często odwiedzane przez mieszkańców i turystów. Okazjonalny dostęp do Internetu ma zapewniony każda osoba przebywająca w zasięgu miejskich hostspotów, która jest wyposażona w urządzenia umożliwiające połączenie z siecią internetową.
Warunkami formalnymi świadczenia usługi są: przyjęcie stosownej uchwały organu stanowiącego, dokonanie wpisu do rejestru jednostek samorządu terytorialnego wykonujących działalność w zakresie telekomunikacji a także uzyskanie zgody prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej, wyrażonej w formie decyzji administracyjnej.
Pierwszy krok został więc zrobiony. Uchwała została przyjęta jednogłośnie. Stanowisko radnych było koniecznym warunkiem do dalszego świadczenia usługi, a w przyszłości może umożliwić zmianę jej zakresu.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 51 (910) z dnia 19 Grudnia 2014r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »