tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Żarnów

 Integracja wśród lasów

 
W sobotę, 8 czerwca, w stanicy harcerskiej w Miedznej Murowanej odbyło się XVI Opoczyńskie Forum Trzeźwościowe i dziewiętnasta rocznica istnienia Stowarzyszenia Abstynenckiego "Opoka". W tym roku wydarzeniu przyświecało hasło Paula Coelho: "Krocz śmiało i odważnie. Nie obawiaj się potknięć. Wszystkim przedsięwzięciom będą sprzyjali Twoi sprzymierzeńcy i oni pomogą Ci w razie potrzeby"

Przybyłych na spotkanie powitała prezeska klubu, Marta Milczarczyk. Dokonała także oficjalnego otwarcia XVI Forum Trzeźwościowego. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele władz gminnych, miejskich i powiatowych oraz miejskie i gminne komisje rozwiązywania problemów alkoholowych.
Jak każdego roku, tak i tym razem, nie zabrakło występów artystycznych. Na tegorocznym forum scena należała do młodzieży z Centrum Tańca i Ruchu "TICO" którzy, pod okiem choreografa Tomasza Miękusa, zaprezentowali się publiczności w wielu różnorakich tańcach. Popisy taneczne: Wiktorii Besdok, Julii Kalużnej, Izabeli Kmiecik, Julii Cuper, Aleksandry Piekarz, Klaudii Bryks, Joanny Rutowicz, Kacpra Budzyńskiego, Jakuba Wołka, Mateusza Ciupy, Krzysztofa Kołodziejczyka, Mateusza Jakubczyka i Krzysztofa Pokrzywki przypadły zebranym do gustu i zostały nagrodzone gromkimi brawami.
Następnie odbył się koncert zespołu "Dazed" w składzie: Dawid Matuszczak, Marek Anduła, Jakub Smak i Michał Kubiszewski, podczas którego opoczyńska młodzież dała "czadu" wykonując popularne utwory w aranżacji ciężkich, rockowych brzmień.
Ważnym punktem spotkania była prelekcja Sylwestra Staniszewskiego, przewodniczącego Krajowej Rady Związków i Stowarzyszeń Abstynenckich. Tematem jego wykładu była "Rola stowarzyszeń abstynenckich w społeczności lokalnej".
Mszę celebrował duszpasterza trzeźwości, ks. Przemysław Wójcik z parafii pw. świętego Bartłomieja. Podczas trwania forum chętni mieli możliwość zakupu książek ks. Marka Dziewieckiego z Radomia, który w ubiegłym roku był jednym z prelegentów na spotkaniu.
Wieczorem organizatorzy, przy pomocy harcerzy z OHP w Opocznie, urządzili ognisko oraz konkursy dla dzieci. Nie zabrakło pieczenia kiełbasek, wspólnego śpiewania i dyskusji oraz nagradzania uczestników gier upominkami.
Zgromadzonym tego dnia w stanicy przegrywał zespół "Marex". Zabawa taneczna z jego udziałem, w rytmach znanych i lubianych hitów, trwała do późnych godzin nocnych. Kulminacyjnym punktem spotkania było losowanie cennych nagród. W tym roku szczęście uśmiechnęło się do członka ruchu abstynenckiego z Rawy Mazowieckiej, który otrzymał grand prix w postaci roweru miejskiego.
XVI Opoczyńskie Forum Trzeźwościowe trwało do białego rana. Uczestnicy przedsięwzięcia udowodnili innym, a przede wszystkim sobie, że potrafią się dobrze bawić bez użycia alkoholu.


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 24 (831) z dnia 14 Czerwca 2013r.
W dziale Żarnów dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »