tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ KIEROWCĘ kat. C+E - kraj, wysokie stałe ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Drzewica

 Inne formy wychowania przedszkolnego

 
Gmina zabezpieczyła środki na funkcjonowanie oddziałów przedszkolnych w Radzicach Dużych i JelniW szkole filialnej w Jelni powstanie punkt przedszkolnyOd 2010 roku działa w Radzicach Dużych oddział przedszkolny dla dzieci w wieku 3?5 lat z terenów wiejskich. Wychowaniem przedszkolnym obejmuje osiemnaścioro dzieci. Dotychczas był prowadzony przez fundację ?Dar dla potrzebujących? w ramach unijnego projektu ?Opoczyńskie ośrodki przedszkolne?. Realizacja przedsięwzięcia, a co za tym idzie okresu finansowania, zakończyła się jednak 31 grudnia 2011 roku.
Dla placówki, która mieści się w budynku szkoły podstawowej, nie oznacza to końca działalności, przynajmniej na razie. Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, pomoc finansową zaoferowała gmina. ? Chcąc utrzymać oddział, zabezpieczyliśmy pieniądze na jego funkcjonowanie od 1 stycznia tego roku ? mówi burmistrz Janusz Reszelewski.
Zgodnie z niedawno przyjętą uchwałą Rady Gminy i Miasta w sprawie ustalenia trybu udzielania i rozliczania dotacji dla przedszkoli niepublicznych oraz innych form wychowania przedszkolnego, wysokość gminnego dofinansowania wyniesie 45% ustalonych w budżecie wydatków bieżących ponoszonych w Przedszkolu Samorządowym w przeliczeniu na jednego ucznia. Chodzi o 211 zł miesięcznie na jednego przedszkolaka w Radzicach.
Trzeba zaznaczyć, że oddział będzie funkcjonował do końca roku szkolnego 2011/2012. Później w budynku szkoły rozpocznie się remont sieci centralnego ogrzewania, który będzie wstępem do montażu pomp ciepła.
Już niebawem, bo w marcu, na terenie gminy pojawi się kolejna forma wychowania przedszkolnego, tym razem punkt przedszkolny. Powstanie przy szkole filialnej w Jelni. Ma do niego uczęszczać dziesięcioro dzieci w wieku od 3 do 5 lat.
Pieniądze w budżecie są zabezpieczone (około 40 tys. zł rocznie). Obecnie trwają ostatnie uzgodnienia, które są niezbędne do otwarcia placówki. Gmina uzyskała już pozytywne opinie straży pożarnej i sanepidu, planuje jeszcze zamontować brodzik. Stosowną uchwałę musi przyjąć również Rada Gminy i Miasta.
Więcej napiszemy w najbliższych wydaniach TOP?u.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 6 (761) z dnia 10 Lutego 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »