Inauguracyjna kolejka

VII Turniej Piłki nożnej o puchar burmistrza Drzewicy

W niedzielę, 15 lipca, na boisku w Świerczynie, odbyła się inauguracyjna kolejka VII Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Drzewica. Świerczyna tego samego dnia gościła uczestników 14 edycji turnieju Pucharu Brata, więc śmiało można powiedzieć, że tego dnia była powiatowym centrum piłki nożnej. Dzięki osobistemu zaangażowaniu Leszka Nowaka oraz Jana Klimka udało się sprostać organizacyjnie wymogom obydwy rozgrywek. Co ważne podkreślenia pogoda była idealna do rozegrania zawodów.
Jak co roku wakacyjne rozgrywki o puchar burmistrza cieszą się dużym zainteresowaniem amatorskich zespołów z gminy Drzewica. Pod nieobecność Szacunku Drzewica, który nie przystąpił do tegorocznej edycji, powszechnie za faworytów uważane są drużyny OSP Strzyżów oraz Znicza Domaszno. Los sprawił, że obie drużyny spotkały się już w pierwszej kolejce zmagań. Zanim do tego doszło rozegrano inagurujacy rozgrywki pojedynek.

Kszczonów ? Jelnia 3:4
Bramki dla Kszczonowa zdobyli: Marcin Sobolewski 2, Bartek Kowalski 1, dla Jelnej gole strzelili: Mariusz Wujcik 2, Damian Gruszczelak i Albert Piecyk po 1.
Mecz rozpoczął się od ataków drużyny z Jelni, co zaowocowało dwubramkowym prowadzeniem drużyny, grającej pod batutą tamtejszego sołtysa, Piotra Mady. Pod koniec pierwszej połowy kontaktową bramkę dla Krzczonowa zdobył soczystym uderzeniem, najlepszy w tym meczu, Bartek Kowalski. Druga połowa była bliźniaczo podobna do pierwszej, choć obie drużyny strzeliły w niej po dwie bramki. Mecz był dość chaotyczny, brakowało płynnych akcji z obu stron, choć lepiej zaprezentowali się ?Strażacy? i ostatecznie zwyciężyli 4:3.
Drugi pojedynek to spotkanie starych znajomych, którzy zawsze walczą o najwyższe laury. Przed meczem obawiano się o atmosferę podczas spotkania, ale dzięki arbitrowi Jarosławowi Dąbrowskiemu, który na początku utemperował zapędy kilku zawodników, przez cały mecz grano fair?play.

Znicz Domaszno ? OSP Strzyżów 1:2
Gola dla Domaszna zdobył Adam Trzeźwiński, dla Strzyżowa obie bramki strzelił Kamil Barul.
Do pierwszej groźnej akcji doszło już w 5 minucie, gdy na strzał zdecydował się Kamil Barul i piłka wpadła do siatki Znicza. Drużyna Zniczu Domaszno długo nie potrafiła odnaleźć właściwego rytmu gry, ale dzięki doświadczeniu przetrwała szturmowe ataki drużyny ze Strzyżowa. W miarę upływu czasu piłkarze z Domaszna coraz częściej dochodzili do głosu, ale za każdym razem brakowało strzału. Pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem OSP Strzyżów. Druga połowa rozpoczęła się od zdecydowanych ataków piłkarzy ze Strzyzowa. W 50 minucie na indywidualny rajd zdecydował się Kamil Barul, który nie dał sobie odebrać piłki, a następnie z ostrego kąta posłał piłkę technicznym uderzeniem do bramki. Gol godzien stadionół świata. To tylko bardziej podrażniło dumę zawodników z Domaszna, którzy nie złożyli broni po tej stracie, ale ruszyli do ataku i pokazali niezłomny charakter. Przyniosło to efekt w postaci bramki kontaktowej, ale do wyrównania zabrakło już czasu. Drużyna z Domaszna wciąż pozostaje głównym faworytem do zdobycie trofeum.
W związku z tym, że do rozgrywek zgłosiło się pięć drużyn. Rywalizacja toczyć się będzie systemem każdy z każdym. Następnie drużyny z miejsc III i IV zagrają o III miejsce w turnieju, a zespoły z miejsc: I i II powalczą 19 sierpnia na stadionie KS Gerlach o puchar burmistrza AD 2012.

1. OSP Jelnia 1 3 4:3
2. OSP Strzyżów 1 3 2:1
3. Kszczonów 1 0 3:4
4. Znicz Domaszno 1 0 1:2
5. Żardki 0 0 0:0