tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

ODTRUCIA alkoholowe, tel. 690-690-079, ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Opoczno

 Inauguracja w UTW

 
W opoczyńskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku po raz drugi zabrzmiał „Gaudeamus”. Nowy rok akademicki rozpoczęło 127 słuchaczy

Uroczysta inauguracja z udziałem słuchaczy oraz zaproszonych gości odbyła się w minioną środę, 13 października w sali widowiskowej MDK. Wszystkich powitała prezes stowarzyszenia UTW, Bożena Mazur, która opowiedziała zebranym o powstaniu placówki. Podsumowała pierwszy rok działalności i jednocześnie przedstawiła plany na nowo rozpoczęty rok akademicki.
Głównym punktem uroczystości był wykład inauguracyjny „Wyprawa na koniec świata”, wygłoszony przez Andrzeja Wojciecha Liźniewicza – żeglarza, który dwukrotnie opłynął przylądek Horn. Nie zabrakło również symbolicznego „Gaudeamus”, który odśpiewał studentom chór „Zorza”. W obecności zgromadzonych gości oraz kolegów z drugiego roku nowo przyjęci słuchacze złożyli uroczyste ślubowanie, z rąk burmistrza Wieruszewskiego odebrali indeksy oraz tarcze z logo UTW.
Przypomnijmy, że w pierwszym roku działalności placówki w zajęciach UTW uczestniczyło 116 osób. Rok akademicki 2010/2011 rozpoczęło już 127 słuchaczy – najstarszy z nich ma 87 lat. W dalszym ciągu zgłaszają się też nowi chętni. Przypomnijmy, że zainteresowani mogą się zgłaszać do biura UTW, które mieści się w pokoju nr 39 w MDK (we wtorki od 10.00 do 14.00 oraz w piątki od 14.00 do 17.00).
Słuchacze będą uczestniczyć w comiesięcznych wykładach o różnej tematyce. W każdym tygodniu odbywać się będą również zajęcia poszczególnych sekcji: informatycznej, języka angielskiego, tanecznej, fotograficznej, kabaretowo–wokalnej i plastycznej, a dla chętnych również aerobik, zajęcia rehabilitacyjne i nordic walking. W ramach integracji planowane są również wycieczki, wyjazdy do teatru i wieczorki taneczne.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 42 (693) z dnia 21 Października 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »