tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 I Manewry Militarne Młodzieży Szkolnej

 


W sobotę, 16 listopada w Zespole Szkół Technicznych w Mroczkowie Gościnnym odbędą się I Manewry Militarne Młodzieży Szkolnej z żołnierzami Wojsk Specjalnych. Początek o godz. 9.30.
Reprezentanci zaproszonych szkół będą rywalizować w konkurencjach paramilitarnych: terenowej grze militarnej, strzelaniu do tarczy, rozkładaniu i składaniu broni na czas, rzucie granatem do celu itp. Wszystkie konkurencje poprzedzą instruktażem i poprowadzą instruktorzy ze Stowarzyszenia Żołnierzy Wojsk Specjalnych "Grupa Raptor" z Lublińca. Nazwa grupy wywodzi się z kryptonimu wywoławczego grup specjalnych 1 Pułku Specjalnego Komandosów na misjach w Iraku czy Afganistanie. To byli podoficerowie i dowódcy pododdziałów z pierwszej linii walki.

Szczegóły regulaminu
* W skład konkurencji szkolnych manewrów militarnych wchodzą:
1) Terenowa gra militarna z użyciem replik broni palnej ? ASG prowadzona przez instruktorów "Grupy Raptor" oraz nauczycieli ZST. Gra odbędzie się w oznaczonym obszarze parku. Drużyny będą miały do wykonania zadania militarne wyznaczone przez instruktorów (osiągnięcie celu, wyeliminowanie przeciwników, uzyskanie przewagi taktycznej). Drużyny będą rywalizować systemem każdy z każdym lub w grupach (w zależności od liczby zgłoszeń).
2) Strzelanie do tarczy z replik broni palnej krótkiej i długiej. Strzelanie będzie poprzedzone szkoleniem uczniów przez instruktorów w celu nabycia umiejętności do samodzielnego wykonania strzału do tarczy.
3) Składanie i rozkładanie broni na czas, poprzedzone szkoleniem instruktorów.
4) Rzut granatem do celu. Konkurencja sprawdzająca celność rzutu. Zadanie wykonywane będzie repliką granatu ręcznego do oznaczonych sektorów w odległości od 10 do 20 m.
* O kolejności końcowej zdecyduje suma punktów zdobytych w poszczególnych konkurencjach.
* Organizatorzy przewidują ciepły posiłek oraz inne niespodzianki.
* Uczestnicy są proszeni o telefoniczne potwierdzenie zgłoszenia do godz. 15.00 w dniu poprzedzającym manewry (piątek, 15 listopada), tel. 695 157 098 (Damian Pietrasik).
* W razie niesprzyjających warunków pogodowych na czas przerw w wykonywaniu zadań uczestnikom zostaną udostępnione ogrzewane pomieszczenia w budynku szkolnym, z których będą mogli obserwować zmagania swoich konkurentów.
* Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany kolejności konkurencji w porozumieniu z uczestnikami i ich opiekunami.
* Impreza ma charakter edukacyjny oraz sportowo?rekreacyjny.
* Dodatkową atrakcją będzie możliwość obserwacji części zajęć szkoleniowych dla słuchaczy studium ochrony oraz technikum ze specjalizacją wojskową.
W ramach tych zajęć słuchacze zostaną zapoznani z ogólną budową broni krótkiej oraz długiej będącej na wyposażeniu większości firm ochroniarskich. Następnie po przeszkoleniu z rozkładania i składania broni uczniowie samodzielnie będą wykonywać te czynności. W ramach szkolenia poznają zasady operowania bronią, tak aby samodzielnie wykonać strzelanie do tarczy. Strzelanie prowadzone będzie z replik broni palnej (amunicja ślepa i ASG). Kolejnym zagadnieniem będzie zapoznanie uczniów z procedurami taktyki działań w ramach ochrony osobistej oraz działania pracownika ochrony w składzie grupy interwencyjnej podczas opanowywania sprawdzania pojedynczego pomieszczenia.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 46 (853) z dnia 15 Listopada 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »