Holewiński obronił karnego

III liga

Zespół Ceramiki pojechał do Aleksandrowa w lekko osłabionym składzie. W zespole zabrakło pauzujących za kartki Tomasza Łopaty, Przemysława Bińkowskiego i Pawła Mogielskiego. Trener Dariusz Rogulski nie zabrał też kontuzjowanego Łukasza Berca. Sokół to drużyna wyżej notowana, dlatego opocznianie nie byli faworytem.
Pierwsza część spotkania przebiegała bardzo spokojnie. Piłkarze obu zespołów próbowali poznać przeciwnika, czekając na dogodne sytuacje na przeprowadzenie decydującego ataku. Po 45 minutach wynik był bezbramkowy.
Po przerwie śmielej zaczęła grać „Cera” widząc, że rywal nie jest wcale taki mocny. W 51 minucie Łukasz Grzybek wykonywał rzut różny, dośrodkował w pole karne, a obrońcy gospodarzy trochę się pogubili. Skrzętnie wykorzystał to obrońca Ceramiki Radosław Strzelecki, który umieścił piłkę w siatce strzałem głową.
Po stracie gola rywale ruszyli z większym animuszem, zapomnieli jednak o obronie. Szybka kontra w wykonaniu opocznian zakończyła się zdobyciem bramki przez Dawida Stańdo w 54 minucie. Było 2:0 dla „Cery”.
Gospodarze nie złożyli broni i w 59 minucie strzelili bramkę kontaktową. Na doprowadzenie do remisu mieli pół godziny. Na szczęście Ceramika nie dała się zakoczyć drugi raz, choć na dwie minuty przed zakończeniem spotkania arbiter podyktował dla gospodarzy rzut karny za nieprawidłowe zagranie obrońcy z Opoczna. Znakomitą interwencja popisał się jednak bramkarz Artur Holewiński, który wyczuł intencje strzelca i obronił strzał, ratując tym samym komplet punktów dla swojego zespołu.
Sokół Aleksandrów – Ceramika Opoczno 1:2 (0:0)
Bramki dla Ceramiki zdobyli Radosław Strzelecki i Dawid Stańdo.
Ceramika zagrała w składzie: Artur Holewiński, Mariusz Moskwa, Arkadiusz Adamiec, Mateusz Milczarek, Radosław Strzelecki, Mateusz Matysiak, Łukasz Kardynia (89 Marcin Białecki), Michał Zieliński (64 Rafał Starus), Łukasz Grzybek (83 Grzegorz Piechna) – Dawid Stańdo (79 Kacper Rakowski), Marcin Podlewski. Trener Dariusz Rogulski.