tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Aktualności

 Hala w Bielowicach

 
Z udziałem władz samorządowych gminy Opoczno oraz odpowiedzialnych służb odbył się w ubiegłym tygodniu odbiór techniczny hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Bielowicach, wybudowanej z udziałem funduszy z Unii Europejskiej.

W niespełna półtora roku, przy Szkole Podstawowej w Bielowicach wybudowana została nowoczesna hala, w której na parterze znajduje się sala sportowa o wymiarach boiska 12 na 24 m z niezbędnymi pomieszczeniami, zapleczem technicznym, socjalno-sanitarnym i magazynem sprzętu sportowego oraz dwukondygnacyjne zaplecze. Na piętrze budynku znajduje się sala audiowizualna, sala klubu uczniowskiego, pomieszczenia sanitarno-gospodarcze oraz widownia dla 40 osób. Hala została wyposażony w odpowiedni sprzęt sportowy i techniczny.
W ramach inwestycji dokończono budowę ogrodzenia terenu szkolnego, wybudowano żelbetowy zbiornik na ścieki o pojemności 10 m3, zamontowane zostały instalacje elektryczne i odgromowe, a chodniki i place z wyłożone zostały kostką brukową.
Wykonawcą robót była firma Interbud z Opoczna, a dokumentację projektową przedsięwzięcia wykonał Zakład Projektowo-Wykonawczy z Opoczna.
Budowa kosztowała 1.798.768 zł, z czego 1.504.770,30 zł stanowiło dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego.
Oficjalne oddanie hali do użytkowania odbędzie się 21 listopada br. Docelowo z nowoczesnego budynku sportowego korzystać będą nie tylko uczniowie SP w Bielowicach, ale także gimnazjaliści w pobliskiego Wygnanowa. Planuje się również, że popołudniami obiekt będzie udostępniany mieszkańcom sołectwa na organizację imprez i rozgrywek sportowych.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 44 (643) z dnia 6 Listopada 2009r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »