Górale na szosie

Ogólnopolski Wyścig Szosowy w Mostówie

Młodzik Marceli Bogusławski odnosi sukcesy także na szosie

W sobotę, 20 sierpnia kolarze ze Sławna ścigali się w Ogólnopolskim Wyścigu Szosowym w Mstowie koło Częstochowy. Dla młodzików były to jednocześnie Wyścigi Nadziei Olimpijskich.
W kategorii młodzików zdecydowanie zwyciężył Marceli Bogusławski, który samotnie uciekł peletonowi na dziesięć kilometrów przed metą i nie dał się dogonić. Pozostali reprezentanci Sławna zakończyli wyścig na dalszych miejscach: 36. Tomasz Budziński, 38. Piotr Stępień, 42. Marcin Budziński.
W rywalizacji juniorów młodszych nasi zawodnicy uplasowali się na następujących pozycjach: 35. Michał Kalinowski, 36. Kamil Wróbel, 40. Szymon Wiktorowicz.
W wyścigu juniorów Szymon Białas wywalczył 13. lokatę. Maksymilian Jędrzejczyk zakończył wyścig na miejscu 47.
Na wysokich miejscach wyścig ukończyły juniorki LUKS Sławno. Marta Turoboś zajęła 8. miejsce w kategorii open a 2. w gronie juniorek, natomiast Maria Ziółkowska była 13. w kategorii open i 4. w kategorii juniorek.
Najstarsi kolarze LKK LUKS ? Szymon Białas, Maksymilian Jędrzejczyk, Marta Turoboś, Maria Ziółkowska, Michał Kalinowski, Kamil Wróbel i Szymon Wiktorowicz wraz z trenerem Przemysławem Gierczakiem wyjechali na obóz sportowy do Borowic koło Karpacza, gdzie będą się przygotowywać do Górskich Mistrzostw Polski na szosie. Zostaną one rozegrana w Borowicach w dniach 26?28 sierpnia.

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 34 (737) z dnia 26 Sierpnia 2011r.