tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 "Gwiazdkowa niespodzianka" w Starostwie

 
Gwiazdkowo, opłatkowo, noworocznie?

20 grudnia w Starostwie odbyła się już po raz trzeci w naszym mieście akcja ?Gwiazdkowa niespodzianka?, zainicjowana przez fundację ?Arka nadziei?, a zorganizowana przy współpracy ASKWP ?Opoka?. Poprzedziły ją się jasełka, w których zaprezentowały się dzieci ze Szkoły Podstawowej w Libiszowie. Do występu przygotowały uczniów Dorota Stępień oraz Marianna Matysiak. Małym aktorom towarzyszył chór młodzieży z Libiszowa i okolic. Prezes ?Opoki?, Franciszek Cieślik pogratulował dzieciom udanego występu i w nagrodę wręczył im drobne upominki.
Przybyłych na uroczystość gości powitała w imieniu stowarzyszenia ?Opoka? Marta Milczarczyk, dziękując wszystkim za tak liczne przybycie. Następnie terapeutka z fundacji ?Arka nadziei?, Aneta Markiewicz przybliżyła obecnym historię akcji, docierającej do około 150 krajów i powodującej, że na ustach milionów dzieci pojawia się uśmiech. Kiedyś paczki przygotowywali biznesmeni, dziś robią to dzieci z różnych zakątków świata. Nad całością akcji czuwa amerykańska organizacja Samaritan?s Pure. Nadszedł wreszcie oczekiwany przez wszystkie dzieci moment, a mianowicie wręczanie prezentów. Z niecierpliwością czekały w długiej kolejce na moment otrzymania upragnionego upominku. W tym roku rozdysponowano około 600 paczek, z czego 54 trafiły do dzieci podczas ?Gwiazdkowej niespodzianki? w Starostwie.
Marianna Matysiak wręczyła terapeutce z ?Arki nadziei? podziękowanie za szczytną akcję i życzyła, aby te działania były popierane jak najczęściej. Podziękowała również przedstawicielom stowarzyszenia ?Opoka? za współorganizację przedsięwzięcia.


Środowiskowa wigilia

We wtorek, 20 grudnia, w dolnej części kościoła przy parafii pw. Podwyższenia Krzyża Fundacja Ostoja wraz ze Środowiskowym Domem Samopomocy zorganizowały uroczystą wigilię. Nastrój świąteczny i atmosfera sprawiła, że zarówno podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi, pracownicy Fundacji Ostoja jak i wszyscy zaproszeni goście mogli poczuć się już świątecznie i rozpocząć wspólne kolędowanie, a następnie zasiąść do wieczerzy. Wśród zaproszonych gości byli samorządowcy ze starostwa i gminy, sponsorzy oraz ci wszyscy, którym nie jest obojętny los drugiego człowieka i starają się pomóc szczególnie tym, do których los się nie uśmiechnął. Część opłatkową spotkania poprowadził ksiądz kanonik Mieczysław Głogowski. Po koncercie kolęd w wykonaniu pensjonariuszy ŚDS wszyscy zostali zaproszeni do wigilijnego stołu, gdzie po podzieleniu się opłatkiem i złożeniu wzajemnych życzeń, można było jeszcze raz wspólnie pokolędować.


Jasełka w świetlicy Pinokio

We wtorek, 20 grudnia w świetlicy środowiskowej Pinokio odbyła się wieczerza wigilijna, podczas której dzieci wystawiły bożonarodzeniowe jasełka. Na widowni zasiedli rodzice, pracownicy świetlicy oraz zaproszeni goście. do stołu wigilijnego zasiadło około 50 osób. W samych jasełkach uczestniczyli, jak zawsze podopieczni świetlicy. Dzieciaki nastrój świąt poczuły już w trakcie przygotowań do występu, które rozpoczęły się około półtora miesiąca wcześniej. Wszystkie przedsięwzięcia w świetlicy wymagają dużo pracy i zaangażowania nie tylko młodych aktorów, ale też wychowawców. Pracownicy placówki podkreślają, że większość dzieci i młodzieży bardzo chętnie włącza się do każdej inicjatywy. W spotkaniu uczestniczyli także dawni wychowankowie świetlicy, będący z jej pracownikami bardzo zżyci. A przecież święta to doskonały moment, by podziękować wychowawczyniom za to, czego nauczyli się w świetlicy.
Po przedstawieniu nadszedł czas życzeń z opłatkiem i wspólne kolędowanie, a potem wieczerzy wigilijnej. Nie zabrakło też paczek i życzeń ofiarowanych przez przybyłych gości.


Świąteczne spotkanie w Szadkowicach

W środę, 21 grudnia w Publicznym Gimnazjum im. Kazimierza Wielkiego w Szadkowicach odbyło się bożonarodzeniowe spotkanie społeczności szkolnej i gości. Uroczystość uświetniły programy artystyczne przygotowane przez uczniów pod opieką nauczycielek Małgorzaty Główczyńskiej, Małgorzaty Woźniak, Marzanny Kaweckiej i Justyny Cichańskiej.
Publiczność szczególnie zainteresowało i rozbawiło przedstawienie pt. ?W poszukiwaniu mikołaja?. Występ szkolnego chóru wprowadził wszystkich w świąteczny nastrój. Już na zakończenie goście, dyrektorka szkoły Elżbieta Białecka, grono pedagogiczne oraz młodzież zostali obdarowani upominkami przez ?odnalezionego? mikołaja.
W gimnazjum zaprezentowano również wystawę prac plastycznych pod hasłem ?Aniołowie się radują?, przygotowanych przez uczniów na zajęciach pod kierunkiem Małgorzaty Główczyńskiej.


Jasełka WTZ?etowców

21 grudnia w MDK odbyło się przedstawienie jasełkowe członków opoczyńskiego Warsztatu Terapii Zajęciowej. Występ rozpoczęło przytoczenie słów matki Teresy z Kalkuty o tym, iż Boże Narodzenie jest zawsze wtedy, gdy obdarzymy kogoś uśmiechem i czynimy dobro. Uczestnicy śpiewali kolędy oraz inscenizowali scenki z ?Biblii?. Życzyli również wszystkim obecnym na jasełkach wesołych i zdrowych świąt oraz powodzenia w nowym roku, a także mądrości i uczciwości całemu światu, bo gdy tak będzie, to wówczas życie na naszej planecie będzie wspaniałe.
Po jasełkach połamano się ze sobą opłatkiem, a następnie udali się na wieczerzę wigilijną. Przed kolacją na uczestników WTZ?etu czekała miła niespodzianka. Święty mikołaj, w którego rolę wczuł się instruktor terapii zajęciowej Radek Łypczak, rozdawał prezenty. Każdy otrzymał paczkę, a zaproszeni na tę uroczystość goście dostali pamiątkowe książki o działalności opoczyńskiego WTZ?etu. Później wszyscy zasiedli do wieczerzy, która wprawiła obecnych w radosny, świąteczny nastrój.

Gwiazdkowe niespodzianki
Spotkanie podopiecznych Ostoi
Jasełka w Pinokiu
Świątecznie w Szadkowicach
Występ uczestników WTZArtykuł ukazał się w wydaniu nr 1 (756) z dnia 6 Stycznia 2012r.
W dziale Kultura dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »