tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ pracownika z doświadczeniem do montażu ...
czytaj dalej »

ODTRUCIA alkoholowe, tel. 690-690-079, ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Drzewica

 Grudniowe inicjatywy warsztatu

 
Warsztat Terapii Zajęciowej ma na swoim koncie kolejne przedsięwzięciaUczestnicy WTZ podczas spotkania dotyczącego aktywizacji zawodowej


Jak co roku, drzewicki WTZ zorganizował kiermasz mikołajkowy. Z tej okazji uczestnicy warsztatowych zajęć przygotowali pod okiem terapeutów piękne ozdoby bożonarodzeniowe: bogato zdobione choinki wykonane z makaronu, szyszek i przy pomocy makramy, łańcuchy makaronowe, brokatowe bombki, stroiki dekorowane suszonymi owocami i świece świąteczne.
Własnoręcznie wykonane prace zostały wystawione do sprzedaży 6 grudnia. Stoisko WTZ stanęło przed OSP w Drzewicy. Jak zawsze, kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Mimo niesprzyjającej pogody ? tego dnia szalał orkan Ksawery ? wiele ozdób znalazło nabywców. Te, które nie zostały sprzedane, można kupić, odwiedzając warsztat.
Z kolei 9 grudnia podopieczni WTZ gościli doradcę zawodowego Młodzieżowego Centrum Kariery i przedstawicielea Punktu Pośrednictwa Pracy OHP. Mieli okazję zapoznać się z usługami świadczonymi przez te jednostki w ramach projektu "OHP jako realizator usług rynku pracy".
Informacje dotyczące rynku pracy ? z uwzględnieniem ofert kierowanych do osób niepełnosprawnych ? przedstawiła pośredniczka pracy Ewelina Karbownik. Tematykę w zakresie poradnictwa i informacji indywidualnych omówiła doradca zawodowy Małgorzata Łysik.
Mówiono także o dalszej współpracy oraz wynikających z niej korzyściach dla uczestników WTZ. Odbyła się projekcja filmu na temat działalności OHP i realizowanych projektów.
Zajęcia wzbudziły duże zainteresowanie, czego dowodem liczne pytania ze strony podopiecznych warsztatu. Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał materiały informacyjne oraz gadżety. Z kolei prelegentki były pod wrażeniem wzruszającego podziękowania, o które postarała się drzewicka grupa.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 51 (859) z dnia 20 Grudnia 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »