Grali z Polonią, czas na Legię

Piłka nożna

Juniorzy młodsi Ceramiki Opoczno mają za sobą kolejny sparing z bardzo silnym rywalem. Przed nimi następny mecz z drużyną z Warszawy.
W sobotę, 15 marca młodzi piłkarze Ceramiki rywalizowali z rówieśnikami z Polonii Warszawa. To kolejny sparingpartner, który wywalczył sobie prawo gry w Centralnej Lidze Juniorów Młodszych. Mecz odbył się na sztucznej nawierzchni przy ulicy Konwiktorskiej w Warszawie. Trwał 2x45 minut.
W pierwszej połowie warunki atmosferyczne były bardzo trudne, ponieważ grę utrudniał szalejący wiatr. W tej sytuacji ciężko było o składne akcje. Mimo wszystko zarówno poloniści jak i zawodnicy Ceramiki dostarczyli wielu emocji kibicom. Padła jedna bramka, zdobyta w 16 minucie przez Ceramikę. Nasi wyszli na prowadzenie po golu z rzutu karnego. Wykonawcą jedenastki był Adam Kowalczyk, który wcześniej został faulowany przez bramkarza w sytuacji sam na sam po prostopadłym podaniu od Mateusza Szczegielniaka.
W drugiej połowie meczu trenerzy dokonali sporo zmian, a wiatr się uspokoił. Gospodarze próbowali szybko osiągnąć przewagę na boisku i doprowadzić do wyrównania. W 48 minucie zawodnik Polonii z 18 metrów uderzył nie do obrony i było 1:1. Mimo przewagi, jaką osiągnęli warszawianie, nie potrafili strzelić kolejnej bramki. Ich trener w 65 minucie dokonał nawet tzw. zmian powrotnych, wprowadzając dwóch podstawowych zawodników, ale w bramce "Cery" fantastycznie spisywał się Mateusz Awdziewicz. Kilka razy bronił w nieprawdopodobnych wręcz sytuacjach.
Również piłkarze Ceramiki mieli kilka okazji do zdobycia bramki. Najlepszą zmarnował na 8 minut przed końcem meczu Krystian Stefaniak, który w sytuacji sam na sam przegrał pojedynek z bramkarzem gospodarzy. Ostatecznie wynik się nie zmienił.

Mecz sparingowy
Polonia Warszawa ? Ceramika Opoczno 1:1 (0:1)
Skład Ceramiki Opoczno:
Pierwsza połowa: Mateusz Awdziewicz, Bartłomiej Chomicz, Bartłomiej Rusek, Damian Wojewódzki, Kacper Rogowski, Marcin Tomasik, Mateusz Szczegielniak, Dariusz Dutkiewicz, Patryk Wijata, Krystian Nowak, Adam Kowalczyk.
Druga połowa: Mateusz Awdziewicz, Dawid Wojtaszczyk, Damian Wojewódzki (55 minuta Tomasz Sadko), Bartłomiej Rusek, Kacper Rogowski (55 Walter Hernoga), Marcin Tomasik (55 Dawid Goździk), Dariusz Dutkiewicz (55 Jakub Wiktorowicz), Adam Kowalczyk, Krystian Stefaniak, Patryk Wijata, Bartosz Kaczmarek. Trener Marcin Niemiec.

Kolejnym przeciwnikiem juniorów młodszych Ceramiki Opoczno ponownie będzie zespół ze stolicy. Tym razem to Legia Warszawa, uznawana za jedną z dwóch najlepszych drużyn z Akademii Piłkarskich w Polsce (razem z Lechem Poznań).
Mecz odbędzie się w sobotę, 22 marca o godz. 11.00 na stadionie Ceramiki. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy w aleję Sportową 1 i prosimy o gorący doping dla naszych młodych zawodników.

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 12 (871) z dnia 21 Marca 2014r.