tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sport

 Grali z Jerzym Janowiczem

 
Uczestnicy Jerzyk Cup 2013 z OpocznaNasi młodzi tenisiści z Jerzym Janowiczem. Od lewej: Bartosz Koziarski (na dole), Adaś Turliński, na kolanach u Janowicza Błażej Wereszka, Kacper Wereszka i Maksymilian PiechnaW miniony weekend na kortach tenisowych klubu MKT Łódz rozegrano prestiżowy dla wszystkich młodych tenisistów Atlas Jerzyk Cup. Z Opoczna wystartowało czterech tenisistów: Adam Turliński w kategorii pomarańczowej (do 9 lat) oraz Bartosz Koziarski, Maksymilian Piechna i Kacper Wereszka w kategorii zielonej (do 10 lat).
Zabawa była przednia, a każde dziecko otrzymało upominki. Jeśli chodzi o wyniki, to opoczyńscy tenisiści mocno zaznaczyli swoją obecność.
Adam zajął 15. pozycję w turnieju rozgrywanym systemem każdy z każdym.
W starszej grupie Maks uległ w pierwszej rundzie ćwierćfinaliście ze Zgierza, ale w rewanżu pokonał wszystkich uczestników turnieju pocieszenia. Bartosz po raz pierwszy dotarł do ćwierćfinału. Kacper osiągnął finał, w którym po półtoragodzinnej walce uległ przeciwnikowi z Łodzi, zajmując ostatecznie drugie miejsce.
Przed rozdaniem nagród Jerzy Janowicz rozdawał autografy, a co najważniejsze dla dzieci, znalazł chwilę, żeby z każdym z uczestników zagrać wymianę na korcie. Tak więc w Opocznie mamy dzieci, które mogą się pochwalić, że grały z Jerzykiem!
Również w miniony weekend zawodnik STZ Rerurn Opoczno wystąpił w finale Letnich Drużynowych Mistrzostw Polski Kadetów. Jan Malmon, grając na wypożyczeniu do drużyny klubu MKT Łódz, zajął piąte miejsce. Wynik na takim poziomie ostatnio osiągnął Maciek Domański, grając w barwach klubu z Piotrkowa.
Szkoda, że w Opocznie tak mało dzieci próbuje tenisa ziemnego. Z tego powodu STZ nie może wystawić drużyny do rozgrywek.
Dodajmy, że w dniach 19?20 października rozegrany zostanie turniej "Tenis 10". Jako gość specjalny zaproszenie przyjął Kamil Majchrzak. Niewtajemniczonych informujemy, że jest to zwycięzca juniorskiego US OPEN w grze podwójnej.


spi   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 39 (846) z dnia 27 Września 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »