tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Grabarczyk o obwodnicy

 


5 stycznia w MDK odbyło się spotkanie mieszkańców Opoczna z wicemarszałkiem Sejmu Cezarym Grabarczykiem. Okazją do spotkania było wcześniejsze otwarcie obwodnicy Opoczna w ciągu drogi krajowej K?12. Gość uznał to przedsięwzięcie za wielki sukces, dzięki któremu miasto ?odetchnie?, będzie czystsze powietrze, a poprzez zmniejszony ruch w Opocznie będzie bezpieczniej. Marszałek wyraził radość z faktu, że plany dotyczące budowy obwodnicy nie były słowami rzuconymi na wiatr, ale zostały zweryfikowane przez konkretne działania. Jego zdaniem nowo otwarta obwodnica będzie miała również wpływ na inwestycje i przedsięwzięcia, a tym samym na tworzenie nowych miejsc pracy. Wspominał także naciski ze strony Wiktora Olszewskiego i Dariusza Kosny, którzy często przytaczali mu słowa zniecierpliwionych opocznian, czekających na otworzenie obwodnicy.
Cezary Grabarczyk uznał, że została zbudowana droga o dobrych parametrach i zaznaczył, iż na ostateczny efekt złożył się wysiłek wielu ludzi. W owej ?sztafecie? uczestniczyli: koalicyjny związek PO i PSL, który ostatecznie znalazł pieniądze na sfinansowanie tego przedsięwzięcia; władze samorządowe z burmistrzem Janem Wieruszewskim na czele, który przejął od wojewody ważne zadanie wykupienia gruntu oraz prowadził część trudnych rozmów; inżynierowie z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz firma wykonawcza, która pokonywała kaprysy przyrody. Jesienią 2010 roku plac budowy zamienił się w grzęzawisko. Te problemy zostały jednak rozwiązane przez ekipę. Teraz ta droga będzie służyła nie tylko mieszkańcom Opoczna, ale także tym, którzy będą przejeżdżać przez ziemię opoczyńską. Marszałek zaznaczył, że najważniejsze jest dla niego to, że obiecany projekt został doprowadzony do końca.
Grabarczyk opowiedział również o projekcie kolejowym, dotyczącym stworzenia linii, która będzie sterowana elektronicznie i zapewni bezpieczną podróż. Tego typu koleje będą rozwijać prędkość ponad 200 km/h. Szykowany jest projekt, który pozwoliłby zatrzymywać się tym składom zespolonym także na ziemi opoczyńskiej. Otworzyłoby to nasze miasto na nowe możliwości. Marszałek zaznaczył jednak, że wszystko zależy od tego, na jakim poziomie będzie się kształtować dalsza współpraca.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 2 (757) z dnia 13 Stycznia 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »