Opoczno

Gminnych eliminacji cd.

OTWP „Młodzież zapobiega pożarom”

Eliminacje w Sławnie

Od kilku tygodni na terenie powiatu odbywają się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. W ostatnich dniach turnieje rozegrano w Sławnie i Opocznie.

Gmina Sławno
Eliminacje odbyły się we wtorek, 30 marca w Urzędzie Gminy. W finale wzięło udział 12 uczestników w trzech kategoriach wiekowych.
W grupie szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęła Paulina Pawlak ze Szkoły Podstawowej w Kunicach, drugie Klaudia Socha ze Szkoły Podstawowej w Celestynowie, natomiast trzecie Alan Franas ze Szkoły Podstawowej w Kamieniu.
Wśród gimnazjalistów najlepszy wynik zanotowała Wioletta Cieślik. Drugie miejsce zajęła Monika Pawlak. Obie uczą się w Gimnazjum w Szadkowicach
W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyła Karolina Pawlak z Zespołu Szkół Ogólnokształcących reprezentująca OSP w Szadkowicach. Drugie miejsce zajął Karol Sobczyk z Technikum nr 1 w Tomaszowie Maz reprezentujący OSP w Sławnie.
Wszyscy uczestnicy finału gminnego otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Gminy.

Gmina Opoczno
Eliminacje zostały rozegrane w środę, 31 marca w patio Miejskiego Domu Kultury. W turnieju wzięło udział 18 osób. Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwało jury w składzie: przewodniczący Jarosław Jurowski, sekretarz Robert Wiktorowicz oraz członkowie Dariusz Rzepka i Szymon Szpoton.
Po napisaniu testu sprawdzającego wiedzę z zakresu ochrony przeciwpożarowej zawodnicy przystąpili do finałowej rozgrywki. W kategorii szkół podstawowych zwyciężył Michał Piekarski z SP w Libiszowie, drugi był Kacper Kurkowski z ZSS nr 1, trzecia Anna Malec z SP w Sielcu.
W drugiej kategorii wiekowej zwyciężył Maciej Szczygłowski z ZSS nr 1. Drugie miejsce zajęła Anna Stępniak z Gimnazjum w Mroczkowie, trzecie Kamil Mandas z Gimnazjum nr 1.
W kategorii uczniów szkół ponadgimnazjalnych najlepszym okazał się Łukasz Wach z Zespołu Szkół Ogólnokształcących. Drugie miejsce zajął Przemysław Bildziukiewicz z ZSS nr 1, trzecie Kinga Ogórek z ZSO.
Wszyscy zwycięzcy poszczególnych kategorii bedą reprezentować swoje gminy w eliminacjach powiatowych OTWP.

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 13 (664) z dnia 2 Kwietnia 2010r.