tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Gimnazjaliści z Wygnanowa w Sejmie

 


We wtorek, 7 czerwca, uczniowie Gimnazjum w Wygnanowie wraz z opiekunami Małgorzatą Jędrasik, Moniką Nowak i Lucyną Kuletą odwiedzili siedzibę Sejmu RP. ? Po długim oczekiwaniu otrzymaliśmy zaproszenie z Kancelarii Sejmu. Wyruszyliśmy zatem do Warszawy w radosnej atmosferze ? mówią nauczycielki.
Po dopełnieniu formalności w dziale przepustek wszyscy uczestnicy wycieczki zostali poddani kontroli pirotechnicznej przy użyciu specjalistycznych urządzeń dokonanej przez funkcjonariusza Biura Ochrony Rządu oraz członków Straży Marszałkowskiej. Po Sejmie grupę oprowadzał pracownik Wszechnicy Sejmowej.
Na sali posiedzeń młodzież zasiadła w galerii dla publiczności, skąd widać było mównicę, fotel i lożę prezydenta, lożę dziennikarską, a wszystko to na tle godła i biało?czerwonej flagi. ? To tu ustanawiane jest polskie prawo ? powiedział przewodnik.
Na sejmowym korytarzu gimnazjaliści oddali cześć ofiarom katastrofy smoleńskiej. Następnie zobaczyli salę kolumnową, a niektórzy z uczniów zajęli miejsca posłów.
? To była interesująca lekcja ? podsumowała Iza Wijata, jedna z uczennic gimnazjum.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 24 (727) z dnia 17 Czerwca 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »