tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Drzewica

 Gimnazjaliści odkrywają czystą Polskę

 
"Odkrywamy czystą Polskę" ? pod takim hasłem uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II rozpoczęli działania promujące troskę o środowisko przyrodnicze najbliższej okolicy w roku szkolnym 2013/2014. Nawiązali w ten sposób do akcji "Sprzątania świata 2013". Inauguracyjny apel o charakterze ekologicznym odbył się w piątek, 20 wrześniaPrezes PGKiM Bożena Pilipczuk (pierwsza z prawej) odbiera tytuł "Przyjaciela szkoły"Drzewiccy gimnazjaliści uczestniczą w akcji "Sprzątania świata" co roku. Tym razem obchody miały nietypowy przebieg.
Uczniowie postawili na ograniczanie powstawania odpadów, selektywną zbiórkę odpadów i dbanie o piękno przyrody. Pod kierunkiem opiekunek ? Jolanty Gapys, Ewy Grzelczak, Ewy Reszelewskiej i Katarzyny Czarneckiej ? zorganizowali zbiórkę elektroodpadów, baterii oraz plastikowych zakrętek. Akcja była prowadzona na rzecz funduszu pomocowego dla mieszkańców gminy i miasta z inicjatywy Drzewickiego Centrum Wolontariatu "Ofiarna dłoń".
Nauczycielki przyznają, że wszelkie działania proekologiczne na terenie gimnazjum są możliwe dzięki dobrej współpracy z Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Podczas szkolnego apelu prezes PGKiM, Bożena Pilipczuk odebrała z rąk dyrektorki Gimnazjum im. Jana Pawła II, Agaty Klimek honorowy tytuł "Przyjaciela szkoły". Jest on przyznawany między innymi za bezinteresowną pracę na rzecz drzewickiego gimnazjum.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 39 (846) z dnia 27 Września 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »