tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sport

 Gimnastyka coraz popularniejsza

 
W poniedziałek, 18 kwietnia w Zespole Szkół Samorządowych nr 2 odbyła się dziewiąta już edycja międzyszkolnych mistrzostw w gimnastyce podstawowej dziewcząt z klas IV?VI

Do głównych założeń mistrzostw należą: popularyzacja gimnastyki jako dyscypliny sportowej charakteryzującej się precyzją wykonania zadania i elastycznością ruchu, angażowanie uczennic posiadających predyspozycje gimnastyczne do uczestnictwa w tego typu zajęciach i uprawiania gimnastyki, właściwe zachowanie w czasie zawodów, kulturalne kibicowanie.
Reprezentację szkoły tworzyły najlepsze gimnastyczki z klas IV, V, VI wytypowane przez opiekunów. Każda z zawodniczek wykonywała cztery ćwiczenia gimnastyczne ? równoważne (przejście krokiem polkowym, z przekładaniem szarfy, z obniżeniem środka ciężkości i półobrotami), zwinnościowe (przewroty w przód i w tył do przysiadu, do rozkroku, półszpagatu, z naskoku), podpory (stanie na rękach, mostek), skoki (naskok kuczny na cztery części skrzyni i zeskok w głąb, przeskok rozkroczny przez kozła, przeskok kuczny przez cztery części skrzyni). Stopień trudności wykonywanych ćwiczeń został dostosowany do wieku i możliwości zawodniczek.
Konkurencje gimnastyczne oceniane były w skali 0?6 pkt (uwzględniano również dziesiętne punktu np. 5,8, 5,2, 4,9). Komisję sędziowską tworzyły opiekunki zawodniczek ? Danuta Karasińska, Małgorzata Mijas i Jolanta Maruszewska.

Wyniki
klasa IV
1. Marta Łyda (SP nr 1)
2. Magda Chrobak (SP nr 1)
3. Zuzia Pomykała (SP nr 2)

klasa V
1. Zuzia Machula (SP nr 1)
2. Agata Łuczka (SP nr 1)
3. Wiktoria Gubiec (SP nr 2)

klasa VI
1. Wioletta Kałużyńska (SP nr 1)
2. Paulina Taraśkiewicz (SP nr 1)
3. Anna Urazińska (SP nr 1)
Każda zawodniczka otrzymała pamiątkowy dyplom, słodycze, a najlepsze gimnastyczki również medale ufundowane przez UKS Dwójka.
Zawody odbywały się w bardzo miłej atmosferze, która niwelowała duże zdenerwowanie zawodniczek. W czasie wykonywania ćwiczeń panowała cisza, natomiast każde zakończone ćwiczenie było nagradzane gromkimi brawami.
Zawody zorganizowały nauczycielki ZSS nr 2 ? Małgorzata Mijas i Jolanta Maruszewska.

foto: Uczestniczki i organizatorki mistrzostw


foto: Jednym z ćwiczeń był skok przez skrzynię


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 16 (719) z dnia 22 Kwietnia 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »