Gerlach walczy do końca

Klasa okręgowa

Paweł Wiktorowicz (pierwszy z lewej) wrócił do Gerlacha i zdobył bramkę

Zespół Gerlacha Drzewica wygrał bardzo ważne spotkanie na własnym boisku i awansował o jedno miejsce w ligowej tabeli. Pierwszego gola dla gospodarzy uzyskał w 37 minucie Paweł Wiktorowicz, który zagrał w zespole po długiej przerwie. Goście zdołali wyrównać w 71 minucie. ?Żółto?niebiescy? nie załamali się takim obrotem sprawy. Trzynaście minut przed końcem Piotr Dąbrowski strzelił na 2:1, ustalając wynik meczu.
Drzewiczanie nie składają broni i będą walczyć do ostatniej sekundy rozgrywek. Z naszych obliczeń wynika, że podopiecznym Tomka Wiktorowicza może zabraknąć punktu, aby pozostać w okręgówce. Kierownik klubu Piotr Wiktorowicz zapowiada jednak, że drużyna ma szansę na utrzymanie, ale musi zająć jak najwyższe miejsce. Zdarza się bowiem, że do nowego sezonu nie przystąpi któryś z zespołów i wówczas jego miejsce zajmie wcześniejszy spadkowicz z najlepszym dorobkiem punktowym.
W nieco lepszej sytuacji znajduje się KS Poświętne, ale i jego byt w tej klasie rozgrywek nie jest pewny.